שינויים בהסדרי התנועה בסמוך לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה: נתיבי התחבורה הציבורית ברחוב בן ציון מיכאלי, בקטע שבין רחוב יוסף נבו ועד למתחם תחנת הרכבת, נחנכו היום לאחר תקופה ממושכת של עבודות.

הכל קורא פה - חודש הקריאה בהרצליה. יוני 2022 שעת סיפור, מופעים והרצאות, אירועים מהספרים. לחץ לצפייה בכל מה שקורא

אם עד כה היו שני נתיבי נסיעה לכל כיוון, הרי שמהיום הנתיב הימני לכל כיוון מיועד לתחבורה ציבורית בלבד, כפי שניתן לראות בתמונה למעלה, מה שאמור לקהל על המשתמשים בתחבורה ציבורית אבל צפוי להחמיר את עומסי התנועה במקום.

יש לציין כי כחלק מהעבודות שהחלו לפני כשנה, בוטלה הכיכר הגדולה מול קניון שבעת הכוכבים ובמקומה נבנה (בעצלתיים) צומת מרומזר, מהלך שגרר ביקורות רבות בקרב תושבי הרצליה והאזור.

במשרד התחבורה, חברת נתיבי איילון ועיריית הרצלייה גורסים כי מדובר בקידום הרשת המטרופולינית בעיר וכי המהלך צפוי לשפר באופן משמעותי את הנסיעה בתחבורה ציבורית לתושבי האזור כולו.

הרצליה - צומת קניון שבעת הכוכבים מרומזר במקום הכיכר

העבודות להקמת הצומת המרומזר מול הקניון. שינוי שגרר ביקורת רבה

בנוסף, נסלל גם שביל אופניים רחב (3.5 מטר), בטיחותי ומופרד בהפרדה מלאה מהכביש ומשאר משתמשי הדרך. לאורך השביל ניטעו עצים שישמשו להצללה לרוכבי האופנים. השביל עתיד להתחבר לשביל חוף, כחלק מפרויקט אופנידן, ומחבר באמצעות רשת שבילי אופניים בינעירוניים.

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, אמר: "הרצליה ממשיכה  לקדם את התחבורה הציבורית בעיר לנוחות ציבור הנוסעים ולמען שמירה על איכות הסביבה של כולנו. נתיבי התחבורה הציבורית הם אמצעי חשוב לצמצום העומסים בכבישים וליצירת זרימה שוטפת ומהירה של התנועה".

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

עדי קין קרני, סמנכ"לית חטיבת מהיר לעיר בחברת נתיבי איילון: "נתיבי תחבורה ציבורית לצד שבילי אופניים ותחנות מתקדמות הם חלק מקשת הפתרונות התחבורתיים-מתקדמים שמשרד התחבורה, באמצעות חברת נתיבי איילון, מקדמים המהווים חלופה ראויה לרכב הפרטי. נתיבי איילון מודה על שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית הרצליה לקידום הרשת המטרופולינית על מנת שהתושבים יוכלו לבחור בתחבורה ציבורית נוחה, יעילה, עוקפת פקקים ומתקדמת יותר".

דניאל אייזנברג צדיקים, חברת המועצה ומחזיקת תיק התחבורה: "קידום פרויקט מהיר לעיר, הוא חלק מהיעד המרכזי של עיריית הרצליה לעידוד שימוש בתחבורה ציבורית במטרה להפחית את זיהום האוויר והרעש, לקדם תחבורה בת-קיימא ולהעלות את רמת השירות של התחבורה הציבורית בעיר ואת איכות חיי התושבים. אנו נמשיך לקדם נושא זה בעבודה קשה ובמטרה להעלות ולדאוג לתוספות שירות בעיר".

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן