סערה גדולה בקרב ההורים בעקבות הדיווח ב"שרון און ליין" על עלייה צפויה של עשרות אחוזים בסכומים שייגבו מההורים השנה. בשחייה מדובר על עלייה של 60%, בכדורסל – עלייה של 30%, מבלי שההורים קיבלו עד כה הודעות תשלום. הורה לספורטאי: "העירייה ובני הרצליה יהפכו את הספורט בעיר לעשירים בלבד"

שרון יונתן

"לא ייתכן שעמותת בני הרצליה תכסה את הגירעון שלה על חשבון ההורים. אנחנו לא נסכים לזה", כך אמרה היום אם לספורטאי באחת הקבוצות התחרותיות בבני הרצליה בתגובה לכוונת העמותה לעלות באופן ניכר את מחירי הפעילות בקבוצות הספורט התחרותיות, כפי שפירסם ביום שישי זיו עומר, יו"ר הנהגת ההורים העירונית, בפוסט בדף הפייסבוק של הנהגת ההורים העירונית, אותו הסיר לאחר זמן קצר. כתבה על כך פירסמנו אתמול ב"שרון און ליין" וקיבלנו תגובות ממספר הורים זועמים על הכוונה לעליית מחירים.

כך למשל, הורי השחיינים בבני הרצליה קיבלו הודעה על כוונת העמותה לעלות את המחירים בענף השחייה מ-550 שקלים בחודש בשנה שעברה ל-860 שקלים בשנה הקרובה, עלייה של כמעט 60%. "זאת פשוט שערורייה שאין כדוגמתה", אומר אב שבנו מתאמן בענף השחייה בבני הרצליה ומוסיף: "איפה נשמע דבר כזה. מדוע אנחנו צריכים לשלם על גירעונות עבר של העמותה? מצידנו שהעירייה תכסה את הגירעונות כי מדובר בעמותה עירונית. מה זאת החוצפה הזאת להשית הכל על ההורים"?

הנה צילום מסך של הפוסט החריף מטעם יו"ר הנהגת ההורים העירונית, רגע לפני שנמחק:

הפוסט של זיו עומר - חלק 2
צילום מסך: הפוסט שמחק יו"ר הנהגת ההורים העירונית, זיו עומר

גם במחלקת הכדורסל הרוחות סוערות. אם לכדורסלן סיפרה: "בניגוד לענפים אחרים, אנחנו עדיין לא קיבלנו הודעה על המחיר לעונה הקרובה, אבל לפי מה שזיו עומר פירסם בפוסט שלו מדובר על עלייה מ-410 שקלים ששילמנו עבור חודש בשנה שעברה ל-580 שקלים בחודש בשנה הקרובה, עלייה של יותר מ- 30% שזה פשוט חוצפה מצד בני הרצליה. מה יקרה כאשר תגיע דרישת התשלום והורים לא יוכלו לעמוד בה? יגידו לילד שהוא מפסיק לשחק כדורסל? איזו מין התנהלות זו?".

מתברר כי עליית המחירים איננה זהה באופן גורף לכל ענפי הספורט בעמותה. כך למשל, בג'ודו מדובר בעלייה של כעשרה אחוזים, 300 שקלים לחודש לשנה הקרובה לעומת 270 שקלים לחודש אשתקד. בטניס, כך על פי הפוסט של זיו עומר, מתכוונת העמותה לגבות סכום של 1,500 שקלים, עלייה של 50% משנה שעברה.

"הילדה חולמת להיות שחיינית? תכינו 850 ש"ח בחודש (עלייה של 60%). הילד רוצה כדורסל: יעלה לכם 580 ש"ח בחודש. רוצים טניס? הספורט אשר החל כספורט לעשירים בלבד עושה קאמבק בהרצליה עם עליה של 50% למחיר של 1,500 שח בחודש. יש לכם שלושה ילדים בספורט התחרותי? תכינו 3,000 שח בחודש. קורונה או לא. זה לא ממש משנה"

מתוך הפוסט הנעלם של זיו עומר

"מניחים שהיו לחצים להסיר הפוסט"

בהנהגת ההורים העירונית הובעה אכזבה מכך שזיו עומר הסיר את הפוסט שלו. נציג בועד אמר שלא לייחוס: "זיו היה נתון ללחץ מצד יו"רים אחרים בהנהגה לצאת בהצהרה חד משמעית וכולם תמכו בפוסט שכתב. חבל לנו רק שהוא הסיר את הפוסט אחרי זמן קצר".

חבר אחר בוועד הוסיף: "התוכן של הפוסט של זיו הוא נכון וכואב וחבל שהוא הוסר. לנו, חברי הוועד, אין מושג מדוע הוא הסיר אותו, אבל ההנחה היא שהוא קיבל לחצים להסירו. לא ייתכן שהעירייה ובני הרצליה נרדמו בשמירה ויהפכו את הספורט לעשירים בלבד. ההורים לא רוצים הנחות אלא תמחור הוגן בנוסף להבנה בסיסית מהו ספורט הישגי וספורט בכלל. את זה שכחו כנראה בהרצליה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן