במד"א מסבירים כי חל מחסור חמור במנות דם, בעיקר בשל הירידה בהתרמות בעקבות מגבלת ההתקהלות. פירוט על מקומות ומועדי התרמות דם מופיעים באפליקציה "מד"א שלי" ובאתר מד"א

צילום: באדיבות מד"א

שרון יונתן

בשל מחסור חמור בדם שנגרם בעקבות הירידה בהתרמות עקב מגבלת ההתקהלות קוראים במד"א לציבור להגיע ולתרום דם. במד"א הסבירו כי הירידה במלאי הדם במד"א גורמת לקשיים באספקת הדם לבתי החולים שעלולים להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים. המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O,  ובמנות דם עם  Rh  שלילי מכל הסוגים (-A-, B-, AB) .
 
במד"א ציינו כי מוזמנים לתרום כל מי שחשים בטוב, וכן מי שחלפו לפחות 28 יום מחשיפה לחולה קורונה מאומת או ממועד ההחלמה מהנגיף. מידע על עמדות התרמות דם אשר יוצבו בקניונים, באתרי תיירות, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן למצוא באפליקציה "מד"א שלי" בסמארטפון ובאתר האינטרנט של מד"א.


במד"א מבהירים כי לפני הגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה או במועדי התרמות הדם. המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מאורגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101.
 
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בתקופה זו אנו עדים לירידה בכמויות מנות הדם שמותרמות על ידי שירותי הדם של מד"א. על מנת שנוכל להמשיך ולסייע בהצלת חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הראוי לו והסיוע שלו הוא נזקק, אני קורא לציבור להגיע לנקודות ההתרמה בהן נערכות ההתרמות ולתרום דם".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן