חברת המועצה ויו"ר האופוזיציה, מאיה כץ, שיזמה וקידמה את הקמת מתחם ההדרכה לאופניים חשמליים, חולקת על החלטת העירייה להקים את בית הספר היסודי הזמני של גליל ים על שטח מתחם ההדרכה, שלא פעל אפילו יום אחד, ובכך להוריד לטמיון את הפרויקט הייחודי והנפלא. צפו בראיון המצולם עם מאיה כץ

 

שרון יונתן

בתמונה: השטח המדובר בחלקו הצפוני של פארק הרצליה

עורך דין ונוטריון רונן צ'יניאו

יש מקרים שהם חלם, שפשוט קשה להבין כיצד התקבלה ההחלטה על ביצועם. המקרה שנביא לכם מיד הוא אחד כזה. מדובר על החלטת עירייה מבורכת מלפני כמה שנים בדבר מיזם חיוני ומתבקש, השקעה של מיליוני שקלים ולאחר מכן החלטה שתוריד פרויקט זה לטמיון עם כל השקעת העירייה.

בחודשים הקרובים תכשיר עיריית הרצליה בית ספר יסודי זמני לילדי גליל ים בחלקו הצפוני של פארק הרצליה (בסמוך לבית הקפה "פארקר"). מדובר במבנים יבילים שיכילו את הילדים במשך שנת לימודים אחת עד אשר תושלם בניית בית הספר היסודי, המוקם בימים אלו בשכונת גליל ים.

עד כאן הכל טוב ויפה, אבל מתברר שבית הספר הזמני יעמוד היכן שכבר הוקם לפני מספר שנים מתחם הדרכה לאופניים חשמליים. כן, מה שקראתם. המתחם, שנבנה בעלות של 6.5 מיליון שקלים ולא פעל אפילו יום אחד, נהרס ובמקומו כאמור יוקם מתחם בית הספר הזמני.

את הקמת מתחם ההדרכה לאופניים חשמליים יזמה חברת המועצה ויו"ר האופוזיציה, מאיה כץ, שכיהנה בקדנציה הקודמת כסגנית ראש עירייה. בראיון מצולם ל"שרון און ליין" מסבירה כץ את השתלשלות האירועים ואיך קרה שהמתחם הכה חשוב לא יצא בסופו של דבר לפועל.

הריאיון המלא עם מאיה כץ

כץ מבהירה: "חשוב לי להדגיש כי ברור שאני לא נגד הקמת בית ספר לילדי גליל ים אלא חושבת שלא נעשתה עבודה מטה טובה בעירייה כדי למצוא חלופה אחרת ולהוציא לפועל את הקמת מתחם ההדרכה שאותו יזמתי. כנראה שנושא לימוד אופניים חשמליים הוא לא בסדר העדיפות העירוני".

הדר פז טיפול נפשי באומנות

מהעירייה נמסר בתגובה: שכונת גליל ים מתאכלסת במהירות – ועד להשלמת בניית בית הספר הקבוע בשכונה היה צורך במענה הולם ולמתן סביבת לימודים מתאימה ונאותה לילדים (יצוין כי העיכוב נובע בשל התנהלות משרד החינוך). המקום נבחר לאחר עבודת מטה מקיפה ושקלול כל הגורמים לאיתור מקום בקרבת השכונה, הנותן מענה הן לצרכים פדגוגים והן פתרונות לוגיסטים. עיריית הרצליה רואה חשיבות בהקמת מתחם ייעודי ללימודי רכיבה על אופניים – ובית הספר לרכיבה יוקם לאחר מעבר בית הספר בגליל ים למשכן קבע".

.

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן