לפני שבועיים הושבע נפתלי בנט לראש הממשלה וחייהם של תושבים רבים, המתגוררים בחלקה המזרחי של רעננה, השתנה מקצה לקצה בעקבות הפגנות קולניות שמתקיימות מדי ערב ברחובות הסמוכים לביתו של בנט ברחוב ציפמן.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

הרשתות החברתיות ברעננה גועשות בשבועיים אלו על ידי תושבים רבים שזועמים על העובדה שחייהם הפכו לבלתי נסבלים בעקבות ההפגנות. לצידם התייצב ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, שאמר כי המצב לא יכול להימשך בצורה כזאת.

אתמול בערב פירסם ברוידא פוסט בפייסבוק ובו הצהיר כי המשטרה החליטה על מתווה חדש המצמצם את ההפגנות ליד ביתו של בנט.

על פי המתווה החדש, ההפגנות יתקיימו שלוש פעמים בשבוע ברחוב ציפמן, מערבית לצומת הרחובות ציפמן- נחשון: פעמיים בימי חול ופעם שלישית ביום שישי או לחילופין במוצאי שבת. בנוסף, ההפגנות יסתיימו בשעה 23:00, כאשר לאחר השעה 21:30 יוטלו מגבלות על רעש חריג וייאסר השימוש באמצעי הרעשה כמו צופרי אוויר, תופים וכלי הקשה, ותהיה בקרה משטרתית.

רחוב ציפמן וביתו של בנט. ייסגר בחלקו

רחוב ציפמן וביתו של בנט. יותר שקט לתושבי האזור?

ברוידא הביע סיפוק מהמתווה החדש: "אני רואה בכך הישג ראשון ומשמעותי, במאבק המתמשך למנוע סבל וטירדה מתושבים המתגוררים באזור. המתווה החדש הוא תולדה של שיח שקיימנו בשבוע שעבר עם הקצונה הבכירה של המשטרה, בראשות מפקד המחוז ניצב משה ברקת. בפגישה העליתי את הדרישה לגיבוש מתווה מידתי לקיום ההפגנות באזור בית ראש הממשלה".

ברוידא ציין: "אני חוזר ומדגיש, זכות ההפגנה והמחאה עומדת לכל אחד, אך מה שהתרחש בשבועיים האחרונים ברעננה, חצה גבולות, ופגע בתושבי שכונה שלווה. תודה למשטרה על ההבנה וההחלטה לקבוע איזונים ונהלים חדשים באזור. כראש העירייה אמשיך לדבוק בזכות תושבי רעננה לביטחון ולסדר ציבורי. כמובן נמשיך בעירייה ונעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות בשטח, כדי למנוע כל פגיעה באיכות החיים של תושבי העיר".

חזקים ביחד. לנדוור

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן