בית המשפט המחוזי בת"א גזר 18 חודשי מאסר בפועל ותשלום פיצוי בגובה 145,000 שקלים על הגניקולוג בני שכטר, בעל מרפאה ברמת השרון, שהורשע בביצוע מעשים מגונים במרמה בשלוש נשים שונות במהלך טיפול שנתן להן

שרון יונתן

ארבע וחצי שנים לאחר שנעצר, שמע אתמול הגניקולוג בני שכטר, בעל מרפאה ברחוב סוקולוב ברמת השרון, את גזר דינו מפי הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי בת"א וזאת לאחר שבחודש אוקטובר האחרון הורשע בביצוע מעשים מגונים בשלוש מטופלות שלו שבוצעו בשנת 2016.

על שכטר הוטל עונש מאסר בפועל למשך 18 חודשים וכן נקבע כי עליו לפצות של שלוש המתלוננות בסכום מצטבר של 145 אלף שקלים. השופטים קבעו כי שכטר יוכל לערער על גזר דינו לבית המשפט העליון תוך 45 ימים.

על פי כתב האישום שהוגש על פרקליטות מחוז ת"א (פלילי), הנאשם שהינו גניקולוג ומטפל מיני, ביצע את העבירות בשלוש נשים שהגיעו לקבל ממנו טיפול לאחר שהתלוננו על כאבים בעת קיום יחסי מין. הנאשם רימה את המתלוננות וטען כי מדובר בהליכים וטיפולים רפואיים הנדרשים לבדיקתן, לאחר שהנשים נתנו לו את הסכמתן ביצע בהן את העבירות המיוחסות לו.

בגזר הדין נקבע כי: "אין מדובר במסכת אירועים מתמשכת, שרשרת שביקורי המתלוננות היוו בה חוליות קשורות, אלא באירועים שונים ונפרדים, שאירעו לשלוש מתלוננות שאין כל קשר ביניהן. מדובר בשלוש מתוך עשרות מטופלות של הנאשם, אשר ביקרו בנפרד, בזמנים שונים, באחת ממרפאותיו של הנאשם, וקיבלו טיפול. המשותף לשלושתן הוא שבמסגרת הטיפול שקיבלו, נוסף רכיב המהווה עבירה פלילית, כמפורט בהכרעת הדין. גם מבחינה נורמטיבית, ובכך צודקת המאשימה, ראיית ארבעת האירועים שחוו שלוש המתלוננות, כאירוע אחר, לא יזכה על אחת מהן בהתייחסות הראויה לה בנסיבות העניין".

עוד נכתב בגזר הדין: "מידת הפגיעה בערכים המוגנים גבוהה, הן בבחינת הנפשות הפועלות ויחסי הכוחות ביניהן, והן בבחינת המעשים עצמם. הנאשם רופא גניקולוג בעל מוניטין, קיבל לטיפולו את שלוש המתלוננות, אשר התלוננו על בעיה רגישה של כאבים בעת קיום יחסי מין. הוא ניצל את האמון שנתנו בו המתלוננות, על רקע מעמדו המקצועי הבכיר, ואת חוסר הידע שלהן בדבר ההליך המקובל לטיפול בבעיה, וביצע בהן פרוצדורה שהיא מן הרגישות והאינטימיות ביותר בגופה של האישה, אם לא האינטימית שבהן. זאת עשה ביודעו כי פעולה זו חורגת מגבולות כל טיפול מקובל, וביודעו כי לא קיבל הסכמה מדעת של המתלוננות לביצוע הפרוצדורה החריגה".

בנוסף נקבע כי "הנאשם הוא רופא גניקולוג ומטפל מיני בעל שם. המתלוננות הן נשים צעירות אשר אינן בקיאות ברזי הטיפול המיני, והפקירו את החלק האינטימי הרגיש ביותר בגופן בידיו של הנאשם, בתקווה שימצא מזור למכאובן. במצב דברים זה, כל חריגה של הנאשם מטפול מקובל, ללא הסכמה מפורשת, מהווה ניצול לרעה של מעמדו".

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

בית המשפט הוסיף: "הנאשם לא קיבל אחריות על מעשיו לאורך כל הדרך, וגם בדברו האחרון במסגרת הטיעונים לעונש המשיך להכחיש את המעשים בהם הורשע. זו כמובן זכותו, אך משמעות הדבר היא שלא קיימת נטילת אחריות, ומכאן גם שלא נעשו מאמרים לתקן את תוצאות העבירות כאמור".

עו"ד רוזי כבאז, מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) שניהלה את התיק מסרה: "הנאשם הורשע בביצוע מעשים מגונים במרמה בשלוש נשים שונות במסגרת עבודתו כרופא ומטפל מיני. הפרקליטות ביקשה 30 חודשי מאסר בפועל, בית המשפט קבע אחרת וגזר על הנאשם 18 חודשי מאסר. עם זאת, בגזר הדין קבע בית המשפט כי מעשיו של הנאשם חמורים וראויים לעונש מאסר. בכל מקרה, אנו נלמד את גזר הדין ונשקול את צעדינו. חשוב להדגיש כי לאחר הרשעתו פעלה הפרקליטות מול משרד הבריאות לצורך התליית רישיונו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן