בשורה טובה לתושבי מתחם בן חיים במרכז העיר: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של רמת השרון בחרה אמש (שלישי) חלופה תכנונית לתכנית הפינוי בינוי במתחם בן חיים, הנמצא בין הרחובות הנצח, הראשונים, אוסישקין והשופטים.

במתחם בן חיים קיימים כיום 180 יחידות דיור בבניינים משותפים ישנים ברחובות בן חיים וברק ובחלופה המוצעת יהיו כ-430 יחידות דיור בשבעה בניינים חדשים בני 8 עד 16 קומות ובניין נוסף בין 21 קומות.

התכנית המוצעת תחדש את חלקו הדרומי של רחוב אוסישקין ותוסיף שטחים ירוקים ושטחי מסחר ובכלל זאת חזיתות מסחריות חדשות. כמו כן יתווספו שבילי אופניים ושבילי הליכה.

בעירייה מציינים כי ההתחדשות העירונית של מתחם בן חיים מתבצעת בשיתוף פעולה עם הרשות להתחדשות עירונית. החלופה הנבחרת הייתה אחת משתי חלופות שהוצגו לציבור ומארבע חלופות שהוצגו לוועדה המקומית (2 נוספו בעקבות משוב הציבור) לאחר תהליך ארוך שהובילה העירייה והרשות להתחדשות עירונית עם בעלי הדירות במתחם.

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה: "מתחם בן חיים המחודש מהווה נדבך נוסף בהתחדשות מרכז העיר רמת השרון. אנחנו פועלים בשני צירים, תמ"א 38 והתחדשות עירונית מתחמית על מנת שבתוך שנים מעטות נהנה ממרכז עיר חדש מתקדם המעניק לתושבים איכות חיים ומאפשר להם הגנה מפני רעידות אדמה, בלאי של בניינים ישנים וכן ממ"ד. אני חושב שאחד ההישגים בתוכנית היא שמירה על יחס הכפלה של 2.4 בדומה לתמ"א 38 ועדיין לאפשר תכנון כולל המתייחס לכבישים ודרכים, לשטחים ירוקים ולסביבה הצמודה למתחם".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן