לאחר שעיריית הרצליה הודיעה על פתיחת עונת הרחצה וניקיון החופים מזפת, טוען חבר מועצת העיר הרצליה, יונתן יעקובוביץ', כי כמויות גדולות של זפת נמצאות מתחת לחול ועם הרוחות והגלים, הזפת יעלה למעלה. העירייה בתגובה: "החופים עומדים בתנאי הסף של "מדד החוף המזוהם"

שרון יונתן

בתמונה: מבצע ניקיון הזפת בחופי הרצליה. צילום: באדיבות דוברות העירייה

אתמול פרסמה עיריית הרצליה כי עונת הרחצה תיפתח בשבת הקרובה בשמונת החופים המוכרזים לאחר שאלו נוקו בשבועות האחרונים מכמויות הזפת האדירות שהגיעו לחופי הרצליה.

השאלה היא, האם החופים נקיים באמת מזפת? חבר המועצה יונתן יעקובוביץ' סבור כי התמונה שמציגה העירייה היא ורודה מדי וכמויות לא מבוטלות של זפת נמצאות מתחת החול שמכסה אותן.

בפנייה שהעביר אתמול לראש העירייה, בכירי העירייה וחברי המועצה, כתב יעקובוביץ': "לצערי ההודעות מטעם העירייה כאילו אין בחופי הרצליה זפת, פשוט אינן נכונות. בדיקות המים אינן מעידות על כך שלא קיים זפת בקרקעית ובסערה האחרונה ראינו עוד כמויות זפת מגיעות לחופים. למרות זאת, העירייה עדיין מסתמכת על מתנדבים במקום לעשות את מה שהיא צריכה לעשות ולדאוג לחופי רחצה נקיים מזפת. אפילו את המתקנים לניקוי הרגליים מזפת כמו פעם טרם הצליחה העירייה להציב ואנחנו כבר חודש אחרי מועד הגעת הזפת לחופים".

חבר המועצה יונתן יעקובוביץ'. טוען שחופי הרצליה אינם נקיים

יעקובוביץ מוסיף: "בעקבות פעולת הטרקטורים שנמשכת, הזפת שהיה על החוף נקבר בתוכו ועם הרוחות והגלים הוא לאט לאט עולה מעלה שוב. כל החופים בהרצליה מלאים בחתיכות זפת קטנות מאפולוניה ועד לחוף הדתיים. להבנתי מתקיים מחר (היום – ש.י.) יום המעשים הטובים ובמסגרתו נעשית פעילות ניקיון מרוכזת בחופי אכדיה (אחרונה להבנתי ולצערי לאור האמור). לתדהמתי, בימים האחרונים שוב נכנסו כלים כבדים בחופי אכדיה ועשו מערומים ענקיים של חול כשהם שוב קוברים את הזפת מתחת לחול. זה יהיה מביך כלפי המתנדבים להביא אותם לחוף אחרי עבודת הכלים הכבדים בו שרק מקשה על פעולת איסוף הזפת. אפשר בין צילום לצילום לתקשורת גם לדאוג שהדברים נעשים כמו שצריך".

עיריית הרצליה דוחה את טענותיו של יעקובוביץ' ומסרה בתגובה: "בזכות פעולות הניקיון, שנעשו בעזרת עובדי העירייה ואלפי מתנדבים, קיבלו החופים את אישורי המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות ומשרד הפנים לפתיחת עונת הרחצה וכי החופים עומדים בתנאי הסף של "מדד החוף המזוהם". אכן, לצערנו מדובר באסון אקולוגי רחב היקף ויש עדיין חתיכות זפת מזעריות בחופים. אנו ממשיכים במבצעי הניקיון – עד לניקיון החופים מזפת, ככל האפשר".

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן