לאור טענות של הורים לספורטאים תחרותיים בעמותת בני הרצליה על עליית מחירים חדה ולא הוגנת, ערכנו השוואה, בנוגע לעלויות ההורים בענף הכדורסל, עם מחלקות הנוער מהערים השכנות, מכבי רעננה וא.ס. רמת השרון. מההשוואה עולה כי ההורים בהרצליה משלמים את המחיר היקר ביותר

שרון יונתן

בתמונה: קבוצת הנוער של א.ס. רמת השרון. המחיר הנמוך ביותר. צילום: שחר ברגר

חזקים ביחד. לנדוור

לאחרונה קיים כעס גדול בקרב הורי הספורטאים התחרותיים בעמותת בני הרצליה לגבי דרישת התשלום לעונת הספורט הקרובה, המהווה עלייה חדה לעומת המחיר אותו שילמו בשנה שעברה. אחת הסיבות לעליית מחירי הפעילות הוא הצורך לכיסוי גירעון העמותה שעומד בשנתיים האחרונות על כמעט 3 מיליון שקלים, כפי שפרסמנו בשבוע שעבר ב"שרון און ליין".

אז האם המחירים שדורשת עמותת בני הרצליה יקרים יותר מבערים השכנות? לפחות בענף הכדורסל התשובה לכך היא חיובית. ערכנו השוואה בין המחירים שנדרשים לשלם הורים לשחקנים במחלקת הנוער של בני הרצליה, בקבוצות ליגה בלבד, למחירים בשתי מחלקות כדורסל איכותיות בערים השכנות, מכבי רעננה וא.ס. רמת השרון, שלבטח לא נופלות ממחלקת הנוער של בני הרצליה.

לפניכם טבלת השוואת מחירים בין שלוש מחלקות הכדורסל: (לפי 10 חודשי פעילות)

סוג/מועדוןבני הרצליהמכבי רעננהא.ס. רמת השרון
נוער ונערים
+5 אימונים בשבוע
5,5004,2003,400
נערים, ילדים וקטסל
4 אימונים בשבוע
4,9004,2004,200
ילדים וקטסל
3 אימונים בשבוע
4,4004,2004,200
ציוד וביגוד (חד פעמי)500400300

הסבר לטבלה:

בבני הרצליה חילקו את התעריפים לפי מספר האימונים, כאשר קבוצות המקבלות 5-6 אימונים בשבוע (נוער ונערים) ישלמו 5,500 שקלים לשנה (עשרה חודשי פעילות) ועל זה יש להוסיף 500 שקל עבור ציוד וביגוד (תשלום חד פעמי). קבוצות שיתאמנו ארבעה אימונים בשבוע (נערים, ילדים וקטסל) ישלמו 4,900 שקלים לשנה ועוד 500 שקלים עבור ציוד וביגוד ואילו קבוצות ליגה שיתאמנו 3 פעמים בשבוע (ילדים וקטסל) ישלמו 4,400 שקלים לשנה ועל זה יש להוסיף 450 שקלים עבור ציוד וביגוד.

במכבי רעננה המחיר הוא אחיד ועומד על 420 שקלים לחודש, כאשר בניגוד להרצליה ורמת השרון, הפעילות ברעננה היא ל-11 חודשים. על זה יש להוסיף עוד תשלום חד פעמי עבוד ציוד וביגוד בסך 400 שקלים. יש לציין כי מדובר על מחיר אחיד ללא קשר לגיל השחקנים או מספר האימונים.

בא.ס. רמת השרון המחיר עבור קבוצות הליגה (ארבעה אימונים בשבוע) עומד על 4,200 שקלים לשנה ועוד 300 שקלים עבור ציוד וביגוד, כאשר קבוצות הנוער (כיתות י"א י"ב -בתמונה למעלה) משלמים אפילו 800 שקל פחות.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן