ההורים חוזרים על דרישתם החד משמעית להשוואת המחירים לאלו שהיו בשנה שעברה ובכוונתם למחות מול בניין העירייה בעת ישיבת המועצה שתתקיים ביום שלישי הקרוב. העירייה ובני הרצליה בתגובה: "המחיר המקורי שתוכנן ירד לאחר שיחות עם ההורים. על הורי הכדורסל להבין שאין זה ראוי, לא הוגן ולא נכון להמשיך ולסבסד את המחיר בצורה לא מידתית"

שרון יונתן

הורים לשחקנים בענף הכדורסל בעמותת בני הרצליה מסרבים לשלם את דרישת התשלום לגבי העונה הקרובה עד אשר העמותה תפחית את התשלום ותשווה אותו לזה שהיה נהוג בשנה שעברה. בשל הסגר והעובדה שבשבועות האחרונים לא מתקיימים אימונים, הטיפול בנושא התעכב ולמרות דרישת ההורים לא התקבלה החלטה האם להיענות לבקשתם שעלתה על רקע משבר הקורונה.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

כזכור, לפני כחודש וחצי פרסמנו ב "שרון און ליין" כי עמותת בני הרצליה העלתה את המחירים לרישום בקבוצות הליגה וזאת בין השאר כדי לממן את גירעון העמותה שעומד בשנתיים האחרונות על שלושה מיליון שקלים. בנוסף, ערכנו השוואה של דמי התשלום בין ענף הכדורסל בבני הרצליה לשתי מחלקות כדורסל בערים סמוכות, מכבי רעננה וא.ס. רמת השרון, ובה הראנו כי המחירים שנדרשים לשלם ההורים בהרצליה גבוהים משמעותית מהמחירים בשתי הערים השכנות.

אחד ההורים אמר אתמול: "למיטב הבנתנו, לפני כשבוע וחצי התקיימה פגישה בנושא בין ראש העירייה, מנכ"ל העירייה וסגן ראש העירייה אבל לא קיבלנו שום מידע חדש לגבי ביטול ההתייקרות לעונת 20-21. ההורים מצפים מהעירייה לנקוט במהלך הנכון ולא להעלות בעת הנוכחית את דמי הפעילות. כל החלטה אחרת תגרום להחרפה במאבק ההורים עד כדי השבתה מלאה של פעילות הכדורסל מצד ההורים. סבלנותנו מתחילה לפקוע. ההורים ממתינים כבר מספר שבועות לתשובות ברורות".

הורה אחר הוסיף: "ההורים לא מצליחים להבין איך בתקופת קורונה העירייה ובני הרצליה מעלים את המחירים בצורה משמעותית. ההורים מאוחדים מאוד ורובם המוחלט עדיין לא שילם לעונה הקרובה ואין בכוונתם לשלם את הסכומים שעמותת בני הרצליה דורשת מאיתנו. אנחנו נלך עם זה עד הסוף. אנו מצפים שהעמותה והעירייה יבואו לקראתנו וישיבו את המחיר לזה שהיה בשנה שעברה". ההורים הצהירו כי הם מתכננים מחאה מול בניין העירייה במקביל לישיבת המועצה שתתקיים ביום שלישי הקרוב.

לעזרת ההורים נחלץ חבר המועצה יריב פישר, המכהן גם כחבר דירקטוריון בעמותת בני הרצליה. פישר יעלה הצעה לסדר בישיבת המועצה ובה ידרוש, כי לאור המציאות הקיימת בשטח, תעביר העירייה לבני הרצליה תקציב העומד על 3-4 מיליון ש״ח לטובת הורדת מחירי החוגים וסיוע להורים בתקופה זו.

פישר כתב בהצעתו: "לצערי דווקא בשנה זו, עיריית הרצליה בחרה לעלות את הארנונה לתושבים וגם להעלות בצורה דרסטית את עלות החוגים בתאגיד בני הרצליה, עליה משמעותית מהשנה הקודמת. כחלק מהיותי חבר דירקטוריון הבאתי הצעה כי ינוהל מתווה של הנחות קבועות לכלל הציבור ובעצם כל משפחה תקבל את אחוז ההנחה המתבקש. לצערי, לא כך הדברים. הסכום שהוחלט עליו בוועדת הנחות נמוך ואינו בעל משמעות ושוב מעמד הביניים הוא מעמד יציב, ערכי שאינו מעוניין לקבץ נדבות. לצערי ההורים אינם מקבלים את המענה הראוי ואף מעבר לזה פשוט לא רושמים את הילדים לחוגים, רבים מההורים גם לא ישלחו את ילדיהם וזה בהקשר לטענה שאני טוען כבר הרבה זמן רוב התושבים בהרצליה לא יבואו לבקש הנחה, לא יבקשו וועדות ועזרה, הם פשוט ינהלו סדר עדיפויות אחר, יחפשו חוגים ופתרונות מוזלים יותר בעיר ומחוצה לה עבור ילדיהם". 

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

מעיריית הרצליה ועמותת בני הרצליה נמסר בתגובה: "המחיר המקורי שתוכנן ירד לאחר שיחות עם ההורים. עם זאת, יש חילוקי דעות ועדיין מתקיימים דיונים בנושא. על הורי הכדורסל להבין שאין זה ראוי, לא הוגן ולא נכון להמשיך ולסבסד את המחיר בצורה לא מידתית. עדיין, גם המחיר שהועלה טומן בתוכו סבסוד גדול מאד".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן