סוף לסאגת ישיבת ההסדר בבית הכנסת בר יוחאי שנמשכה מעל עשור: ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, חתם היום (רביעי) על הסכם פשרה לפיו בית הכנסת בר יוחאי ברחוב בית גוברין יחזור לחזקה בלעדית של עיריית רמת השרון. לפי ההסכם, ישיבת ההסדר שפעלה במבנה לא תשוב אליו לאחר שהתפנתה ממנו והחזקה בבית הכנסת תועבר מיידית וללא צורך בשום מהלך או הסכמה נוספת לידי אגף הנכסים בעירייה.

עוד נקבע כי במבנה יותקנו קודנים חדשים, יוחלפו מנעולים ויותקנו מצלמות על מנת למנוע השתלטות חוזרת של הישיבה, מי מטעמה, או כל גורם לא מורשה אחר. הסכם הפשרה יוגש לבית המשפט בהרצליה לשם מתן תוקף של פסק דין.

עוד נקבע כי בית הכנסת שבקומה השנייה ימשיך לפעול כבית כנסת והתפילות יתקיימו בו בהתאם לכללים שייקבעו בעירייה לכלל בתי הכנסת בעיר. יחד עם זאת, ציינו בעירייה כי בבית הכנסת לא תתקיים פעילות מאורגנת של הישיבה או כל גוף דומה. מי שיפעיל את בית הכנסת יהיה הגבאי שלמה לוי, עד להוצאת קול קורא להפעלת המקום עוד במהלך הקדנציה הנוכחית.

העירייה ציינה כי תבחן אם ניתן להכשיר את חריגות הבניה שקיימות במקום וככל שלא ניתן ייהרסו חלקים במבנה שנבנו שלא כחוק.

השגת הסדר הפשרה התאפשרה בעקבות זכיית העירייה בעתירה המנהלית שהגיש גבאי בית הכנסת שלמה לוי. בעתירה נקבע באופן חד משמעי כי במקום מתנהלת ישיבה והדבר מהווה חריגה מהייעוד על פי היתר הבניה. את עיריית רמת השרון ייצג בהליכים עו"ד חגי נצר ממשרד ניצן, נצר וולצקי.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן