איילת ברדלי, פסיכותרפיסטית התנהגותית קוגניטיבית ומדריכת הורים, נותנת טיפים להורים איך לצלוח עם ילדיהם את תקופת משבר הקורונה. המסר שלה: הורה מחוזק, ילד מחוזק

כולנו חווים בתקופה הנוכחית שיגרת חיים שונה. המשבר הנוכחי וההנחיות החדשות מידי יום משפיעים על כולנו כבני אדם וכמטפלים. שיטת הטיפול ACT שהינה הגל השלישי של ה:CBT  גורסת שנוקשות פסיכולוגית פוגעת ברווחה של האדם לעומת גמישות פסיכולוגית שמטיבה עם האדם. בתקופה לא ברורה בה אנו נמצאים חשוב לשמור על הרווחה הנפשית שלנו, של ילדינו ושל האנשים שבסביבה שלנו. ככל שנהיה עם חשיבה גמישה מבלי להסתכל על המציאות החדשה כנוקשה מאיימת  נוכל להתמודד עם המצב החדש.

הכל קורא פה - חודש הקריאה בהרצליה. יוני 2022 שעת סיפור, מופעים והרצאות, אירועים מהספרים. לחץ לצפייה בכל מה שקורא

הילד מושפע מסביבתו ובמיוחד מהוריו. אנחנו ההורים הדמויות הכי משמעותיות לילדינו. ככל שאנו ההורים נסתכל על המצב בצורה גמישה ולא נוקשה נוכל לסייע לסביבה שלנו. חשוב שנשאל את עצמנו מה חשוב לי ומשמעותי עבורי בתקופה הזאת? מה אני יכול לעשות עם עצמי כדי לקדם תהליכים שחשובים לי? אילו רגשות ומחשבות עולים אצלי בתהליכים אותם אני עובר?

עלינו ההורים בתוך הכאוס, החשש ואי הוודאות לעצור לרגע, להתחבר אל עצמנו ואל המציאות החדשה, לחשוב אלו עוגנים (חוזקים) יש לי ואיך אני בתוך כל הסערה יכול  להיות בשליטה, להיות קשוב לעצמי לתחושותיי ולשליטה בגוף שלי. לשאול את עצמי מה כואב לי, מה מדאיג אותי בתקופה הזאת, לקבל את הכאב ואת הדאגה ולפעול לא מתוך חרדה או התנהגות אוטומטית אלא מתוך מקום שאני יכול להרגיש ערך, סיפוק ומשמעות במציאות הנוכחית.

לדוגמא : אם אני בתקופה הזאת מרגישה בודדה ויש לי רצון לקשר עם חבריי ובני משפחתי אני אמצא דרכים לקשר טלפוני, קשר מקוון. אם אני דואגת לבריאות של בני משפחתי אנקוט בפעולות שיסייעו בשמירה על בריאותינו כמו רחיצת ידיים, נמעיט ביציאה החוצה, ארכוש משחקים חדשים לשהייה בבית ודברי יצירה, נבשל ונאפה יחד.

ההתנהגות שלנו והפעולות שאנו עושים הם בשליטה שלנו לעומת המחשבות והרגשות שלנו. כאשר נקבל את עצמנו, נחמול על עצמנו, נתחבר לכאן ועכשיו (מיינדפולנס) נוכל להסתגל למציאות החדשה עם גיוס הכוחות שבנו, לקבל את עצמנו ואת רגשותינו. את היציבות שבנו נשדר לילדינו. הורים יציבים ובטוחים, ילדים יציבים ובטוחים בעצמם. הורה מחוזק ילד מחוזק.

איילת ברדלי
איילת ברדלי. לשדר יציבות וביטחון לילדים 
https://chat.whatsapp.com/IbSedMdud8l3Nn9WJETrhW
 

 
https://chat.whatsapp.com/FAQitY5FAdxD02VeQO3Wra
להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן