האם עסקים וחנויות יפתחו כבר ביום ראשון? ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, פנה לראש הממשלה וביקש ממנו שיאפשר פתיחת עסקים וחנויות בערים בהן שיעור ההדבקה בקורונה הוא נמוך. "הסגר הממושך מביא בעלי עסקים לסיטואציה כלכלית בלתי נסבלת", ציין גרובר במכתבו לנתניהו

שרון יונתן

ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, פנה אמש (שלישי) לראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בבקשה לאפשר פתיחת עסקים וחנויות בערים בהן קיים שיעור ההדבקה בקורונה הוא נמוך. ברמת השרון חלו בקורונה 40 תושבים, כאשר 22 מהם כבר החלימו מהמחלה.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

"מזה מספר שבועות הפעילות הכלכלית בערי ישראל מושבתת כמעט לחלוטין" כתב גרובר לנתניהו והוסיף: "הסגר הממושך מביא בעלי עסקים רבים לסיטואציה כלכלית בלתי נסבלת, חוסר יכולת להתפרנס, וזאת בעודם מחויבים בהוצאות כמו: שכירויות, מיסים, תשלומים לספקים, עובדים ועוד. המצב הזה קשה לבעלי העסקים וקשה לקהילה כולה. כראש עירייה, אני רואה את המצב האישי של בעלי העסקים והקשיים שהם חווים בימים אלה והמצב בלתי נסבל".

גרובר מסביר מדוע פתיחת עסקים וחנויות בעיר כמו רמת השרון היא אפשרית וחיונית: "תושבי ישראל הפגינו עד כה משמעת אזרחית גבוהה שתרמה לכך שברוב הערים יש עליה מתונה במספר הנדבקים בקורונה. הפיקוח העירוני לצד משטרת ישראל אוכף, קונס ומפעיל סנקציות שונות על מנת לשמור על בריאות הציבור. כמי שאמון על המערכת העירונית אני יכול להבטיח שנדע להמשיך ולאכוף כל הנחיה שתינתן כאשר יפתחו בתי עסק נוספים. לכן לאור זאת, אני קורא לך להורות על פתיחה מחודשת של עסקים וחנויות בערים בהן נרשמת רמת הדבקה נמוכה. אני מתחייב שנדאג לאכיפה הדוקה ככל שידרש".


עוד מוסיף גרובר: "פתיחת עסקים לפי מפה דיפרנציאלית תעודד תושבים למשמעת אזרחית ובעלי עסקים לשמירה על הנחיות ממשלת ישראל. אין צורך בסנקציות קולקטיביות אלא אסטרטגיה עסקית המתייחסת לכל אזור וישוב באופן נקודתי. אני מודע לעומק האחריות המוטלת על כתפיך בימים אלה אך לצד זאת יש לנו כראשי ערים אחריות נוספת לבעלי העסקים ולקהילה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן