ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, מסביר בראיון חג מיוחד לאתר "שרון אונליין" על פעילות העירייה למען התושבים בתקופת משבר הקורונה, איך המדינה צריכה לעזור לבעלי עסקים ועצמאיים, מדוע הוא צופה עתיד טוב לרמת השרון ומה הוא מאחל לתושבי העיר לקראת חג הפסח

שרון יונתן

"זה לא היה בקורס של הראשי עיר", כך מתאר בהומור אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, את המצב שהעירייה בראשותו נקלעה לאור משבר הקורונה. משגרה רגילה עברה עיריית רמת השרון, כמו כל הרשויות בארץ, לעבודה במתכונת חירום, כאשר הדגש הראשוני הוא הדאגה לתושבים.

בפן האישי עבר גרובר לאחרונה שינוי גדול בחייו, כאשר לפני ארבעה חודשים נולדה בתו מנישואיו השניים. "אני חוזר כל יום הביתה לילדה קטנה, כך שבקטע המשפחתי האושר גדול", מציין גרובר בראיון חג מיוחד שהעניק לנו אתמול באמצעות תוכנת "זום" לאתר "שרון אונליין".

אבי, ספר לנו על הפעולות העיקריות שהעירייה בראשותך עשתה למען התושבים מתחילת המשבר?

"אין ספק שזאת תקופה מורכבת מאוד שאף אחד לא היה מוכן לה. זה לא משהו שהיינו רגילים אליו. בימים רגילים, העירייה כל הזמן מחפשת איך לשתף ולעשות פעילויות ואירועים ופתאום ביום אחד אנחנו נאלצים לשלוח אנשים לחופש ולבטל הכל. זה נגד ה-ד.נ.א של העירייה. הדאגה הראשונה שלנו הייתה לפנסיונרים ולילדים בעלי צרכים מיוחדים, לראות שלא שכחנו אף אחד מאחורה".

מה הקושי הגדול ביותר?

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

"היכולת להגיע לכולם. אנחנו משתדלים לעשות את זה בכל דרך שרק אפשר לחשוב עליה. זה לוקח זמן והמון בירוקרטיה כי זה משהו שקרה מהיום למחר".

בא נדבר קצת על בעלי העסקים. איך אתם יכולים לעזור להם או שכרגע רק המדינה יכולה?

"אני עובד במסגרת חוקית שמונעת ממני לתת הנחות לבעלי עסקים. אני לא יכול לבטל תשלומי ארנונה ורק למדינה יש סמכות לעשות כך במסגרת חוק ההסדרים. זה חוק ואני מחויב לעמוד בו".

אתה יכול לפנות למדינה ולבקש הקלות לבעלי העסקים.

"לא רק אני פניתי. כל ראשי הערים ומרכז השלטון המקומי פנו כי הם מבינים את המציאות החדשה. וזה לא רק בעלי עסקים אלא עצמאיים שבבת אחת נפסקה להם ההכנסה, לא מרוויחים כלום ומצבם לא פשוט בכלל. אנשים לא יודעים לאן יחזרו וחוסר הוודאות הוא אדיר".

איך אתה מצפה שהמדינה תעזור להם?

"אגיד לך מה עשינו פה ומזה אני משליך לרמת המדינה. באגודת הספורט, מגוונים, ביד לבנים, התושבים לא משלמים על מה שלא מקבלים. זה נראה לי עיקרון הוגן. אם מישהו סגר את החנות שלו, עסק או מועדון לפי הוראות משרד הבריאות ולא השתמש בנכס אז לא הגיוני שישלם עליו ארנונה. זה משהו שצריך לבא ברמת מדינה. אני מבין שיש כרגע ויכוח על היקף השיפוי לרשויות המקומיות, אבל גם אנחנו כרשות צריכה לשלם משכורות וספקים. צריך לתת לנו את הכסף או לחלוטין לפטור אנשים מתשלום מבלי שניכנס לגירעונות עתק"

איך המשבר הזה ישפיע על תקציבי העירייה, תכניות פיתוח ובניה בעתיד?

"הרושם שאני מקבל מבחינת הבינוי הוא יחסית מעודד. החברות שמבקשות לבנות, גם באזור של גלילות סיטי, זה הולך לכיוון חיובי. העתיד של רמת השרון הוא חיובי. אני לא לא חושב שיהיו עצירות תוכניות בניה אלא אולי רק עיכובים. אני מאוד אופטימי לגבי העתיד של רמת השרון. בתוך כל המשבר הזה אנחנו עובדים חזק בנושא התכנון ובניה ועושים כל מאמץ להמשיך פעילות תקינה של אגף ההנדסה, בטח בנושא של תכניות בניה גדולות. יש עצירה עם ועדת המשנה והועדה המקומית אבל אני מאמין שזה יסתדר מהר".

לסיום אבי, מה אתה מאחל לתושבי רמת השרון לקראת חג הפסח?

"קודם כל, בריאות טובה. שנדע למצוא את הדרך לעבוד ביחד. אני מאחל שהרוח הזאת תימשך ברמת השרון. צריכים למצוא את הדרך לעבוד באהבה, צריך למצוא את הדרך לחבר והלוואי שנדע תמיד לשמור על זה".

הראיון המלא כפי שצולם באמצעות תוכנת זום:


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן