ראש העירייה הביא לישיבת מועצת העיר, שהתקיימה אמש, הצעה לאשר מינוי של עוזר אישי לחבר המועצה דני לביא כאשר ייכנס לתפקיד סגן ראש העירייה ב- 20 ביוני וזאת בניגוד לעמדת היועץ המשפטי של העירייה. דוברת וייזר ומיכאל דורון, חברי סיעתו של גרובר, הביעו את מורת רוחם על הצעד. בסופו של דבר, הסיר גרובר את ההצעה מסדר היום

שרון יונתן

ראש העירייה, אבי גרובר, העלה לישיבת המועצה, שהתקיימה אתמול, נושא בניגוד לחוות דעתו של עו"ד מיכה בלום, היועץ המשפטי של העירייה, אך בתום דיון קצר החליט להסירה מסדר היום.

מדובר במינויו של אריק רודמן כעוזרו האישי של חבר המועצה דני לביא, כאשר האחרון יתמנה לסגן ראש עירייה בשכר ב- 20 ביוני במקומה של דוברת וייזר, כחלק מהסכם קואליציוני בין הסיעות.

גרובר ביקש את התייחסותו של עו"ד בלום לסוגייה וזה השיב לעוזרתו של גרובר ביום חמישי האחרון, שלושה ימים לפני קיום הישיבה: "רק לאחר סיום העסקת עוזר סגן ראש העירייה המכהן יהיה ניתן למנות עוזר חדש בכפוף לכניסת סגן ראש העיר המיועד ברוטציה. מכאן שבשלב זה לא ניתן לעלות נושא זה בישיבת המועצה הקרובה".

כאמור, למרות חוות דעת זו החליט גרובר לעלות את הנושא לישיבת המועצה, אך נתקל בהתנגדות של לא מעט חברי מועצה, כולל של חברי סיעתו, סגניתו דוברת וייזר ומיכאל דורון.

בפתח דבריו אמר גרובר כי בבדיקה שערך מול משרד הפנים נאמר לו כי ניתן לעלות את ההצעה לסדר היום של המועצה. צחי שריב, יו"ר סיעת רמת השרון חופשית, עליה נמנה דני לביא הסגן המיועד, הסביר כי הדבר נחוץ לאישור כעת, מאחר שרודמן, העוזר האישי המיועד ללביא, צריך להיערך מול מקום עבודתו הנוכחי ובכל מקרה אין הכוונה שהוא יחל לקבל את משכורתו לפני שיחל את עבודתו בעירייה.

חבר המועצה רמי בר לב הביע תמיהה על כך שגרובר לא קיבל את חוות דעתו של עו"ד בלום ואמר: "אומר כאן יועץ משפטי של העירייה שזה לא אפשרי אז מדוע אנו ממרים את פיו? מתי שאנחנו רוצים אנחנו ממרים את פיו ומתי שלא אז לא ממרים? בועדות השונות אנחנו מקבלים את חוות דעתו של מיכה, אז מדוע במינוי הספציפי הזה אנחנו לא מקבלים את מה שמיכה אומר?".

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

דוברת וייזר אמרה לגרובר: "יש פה משחק דו פרצופי. למה בכלל פנית למיכה בשאלה? ישבת בשבוע שעבר עם שני חברי הסיעה שלך ואתה אמרת יש לי רעיון, אני אלך למיכה ואשאל אותו. על מי אתה עובד? אתה עושה כאן משחק כפול? מישהו ביקש ממך לפנות?"

גרובר אמר: "לא תיארתי שהיועץ המשפטי יביא כזאת חוות דעת. הופתעתי מאוד מחוות הדעת שלו". מיכאל דורון השיב לו: "אני לא מבין. אתה פונה אליו, הוא אומר לך שאי אפשר ואתה עושה פשוט מעשה ביבי".

מיכה בלום אמר בישיבה: "כתבתי את מה שאני חושב. התקן כרגע לא פנוי. אחרי שיכנס לתפקידו הסגן הוא יוכל למנות את העוזר שלו. אני לא מבין מדוע יש עם זה בעיה. אתם רשאים להצביע מה שרוצים. זאת לא סוגיה שאעמוד מאחוריה ואגיד לא חוקי לחלוטין. ראש העירייה שאל אותי ונתתי תשובה שלדעתי לא צריך להביא את זה לישיבה. צריך להמתין אחרי שהסגן יכנס לתפקידו. אתם רוצים להצביע תצביעו. שאלו אותי אם להעלות, אמרתי לא. זה מה שיש לי לומר על זה. כרגע יושב מישהו בתקן. לא מענייננו מה הוא צריך להודיע למעביד שלו. הסגן יכנס לתפקידו ויבחר את העוזר שלו".

לאחר דבריו של בלום הודיע גרובר כי הנושא יורד מסדר היום.

וייזר אמרה הבוקר: ״כל ניסיון לכרוך את הסוגייה בשאלת הסכם הרוטציה מופרך מיסודו. מיכאל ואני התקוממנו על עצם הדיון בניגוד לחוות הדעת של היועץ המשפטי שאותה ביקש ראש העיר. הדיון והכוונה להצביע על ההצעה הוו הבעת אי אמון ופגיעה במעמדו של היועץ המשפטי. לדעתנו יש לדבוק בחוות הדעת של היועץ כאילו היו פסקי דין גם כשאינו נוחות למישהו".

ראש העירייה אמר בתגובה: "חשבנו שמכיוון שבעוד חודש וחצי תתקיים רוטציה יהיה נכון לאשר מראש את עוזר סגן ראש העירייה. ככה אומר ההיגיון הבריא. לאור עמדת היועמ"ש ההצעה נמשכה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן