האם עיריית הרצליה העניקה הטבות בניגוד לחוק למסעדה בחוף זבולון? בשאלה הזאת יעסוק בקרוב בית המשפט המחוזי בת"א וזאת בעקבות עתירה מנהלית שהוגשה לאחרונה נגד עיריית הרצליה, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, הוועדה המקומית לתכנון ובניה, משרד הבריאות, משטרת ישראל ומפעיל המסעדה.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע פרגיות לתנור (עם עצם) 2 ק"ג ב-70 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

העתירה הוגשה על ידי חברת אמפי (א.ק) בע"מ, המפעילה שתי מסעדות, בחוף אכדיה דרום ובחוף אכדיה מרכז.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד עמית חדד ונועה מילשטיין, נטען כי מסעדה ארעית הפועלת בחוף זבולון הסמוך מגלגלת על פי הערכות מיליוני שקלים בשנה, אך פועלת באין מפריע מזה שנים ללא היתר עירייה או רישיון הפעלה מתאים וכחלק מכך לא רק שאינה משלמת לקופת העירייה, אלא אף חמור יותר, אינה עומדת בהוראות משרד הבריאות להפעלת בית אוכל, דבר המסכן את בריאות הציבור, תוך גרימת מטרד לציבור ומפגע סביבתי חמור וכל זאת תוך שימוש בלעדי בקרקע ציבורית ללא השתתפות בהליך תחרותי והוגן כלשהו.

העותרת מוסיפה בעתירתה: "יתרה מכך, בנסיבות בהן דוחים המשיבים את מתן התשובה לפניית העותרת ביחס לפעילותו של המשיב בחוף הים, יש לראות בתשובותיהם משום החלטה בלתי מנומקת שדוחה את פניית העותרת. הנה כי כן, מעבר לכך שהימנעותם של משיבים 1-3 (העירייה, ראש העירייה והוועדה המקומית – ש.י.) מהפעלת סמכויותיהם מהווה חריגה קיצונית מסמכותם, אלא שבשל העובדה שהדבר נעשה ממניעים זרים מתחזקת המסקנה כי על בית המשפט להתערב ולהפעיל שיקול דעתו במקום המשיבים החוטאים לתפקידם".

בעתירה נטען עוד : "התעלמותם המוחלטת של המשיבים מהעבירות החמורות המתבצעות בשטח ציבורי כה רגיש חותרת תחת יסודות שלטון החוק ומנהל תקין ויש בה משום איתות ומסר ברור למפירי החוק ברגל גסה כי הרשות נתונה לעשות ככל העולה על רוחם מבלי שיאונה להם כל רע. בית המשפט הנכבד מתבקש בזאת להתערב בשיקול הדעת המנהלי ולכפות על המשיבים להפעיל את סמכויות האכיפה הרבות העומדות לרשותם, מהן הם מתנערים, ולנקוט צעדים קשים כנגד העבירות החמורות המתבצעות באין מפריע מתחת לאפם".

טענה לניגוד עניינים ומניעים פסולים

העותרת טוענת כי החלטת העירייה שלא לאכוף את הדין עם בעל המסעדה מקורה בניגוד עניינים ומניעים פסולים וזאת מכיוון שמפעיל המסעדה הוא בנו של מקורב לראש העירייה. מתוך העתירה: "בהינתן זאת, הרי ברי כי החלטת העירייה שלא לאכוף את הדין אינה באה בחלל ריק, והיא נגועה לכל הפחות בניגוד עניינים, הפליה, חוסר הגינות ושרירותיות. ההפליה, חוסר ההגינות והשרירותיות שבהן פעלו המשיבים בעניינה של העותרת מחייבות את פסילתה לאלתר של החלטתם שלא להורות על פינויו של המשיב מחוף הים אליו פלש".

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע כרעיים עוף טרי 3 ק"ג ב-80 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

העותרת ביקשה שבית המשפט יורה לעירייה והעומד בראשה להפעיל את הסמכויות הנתונות להם בין היתר מכוח חוק רישוי עסקים ולנקוט כנגד העסק פעולות אכיפה לרבות: מתן צווי הפסקה וסילוק, תפיסת והחרמת ציוד, פנייה לבית המשפט לעניינים מקומיים לקבלת צווים שיפוטיים וכן כל פעולה המצויה בגדרי סמכותם לפי כל דין.

כמו כן, מבקשת העותרת מבית המשפט שיורה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה להפעיל את סמכויות האכיפה והפיקוח הנתונות לה מכוח חוק התכנון והבניה לרבות מתן צווים מנהליים להפסקת שימוש וכל פעולת אכיפה המצויה בגדרי סמכותה לפי כל דין. העותרת מבקשת מבית המשפט שיורה למשרד הבריאות להפעיל את סמכויותיו בין היתר מכוח חוק רישוי עסקים ומכוח חוק הגנה על בריאות הציבור ומהמשטרה להפעיל את הסמכויות העומדות לרשותה בין היתר לפי חוק רישוי עסקים לפקודת המשטרה ולהורות על מתן צו הפסקה מינהלי, צו סגירה או כל פעולת אכיפה הנתונה לסמכותה לפי כל דין.

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב לכתבה.

 

 

 

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן