רמת השרון תפתח הערב (שני) באופן רשמי את חודש המודעות לסרטן השד באירוע "עתיד ורוד", בו ישתתפו נשים עוצמתיות, שיקראו לנשות העיר לשים את בריאותן בראש סדר העדיפויות. לרגל החודש המיוחד, הואר אתמול בניין עיריית רמת השרון בוורוד.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

את האירוע תנחה השחקנית ומייסדת Plan Be שרון זליקובסקי, והוא יתקיים בהשתתפות נשים גיבורות ומעוררות השראה, שכל אחת בדרכה נמנעה, החלימה או נלחמה במחלת סרטן השד. האירוע יתקיים הערב (שני) בשעה 19:30 בבית יד לבנים, כאשר הכניסה ללא תשלום אבל מותנית ברישום מראש באתר העירייה וכמובן בכפוף לתנאי התו הירוק.

בפאנל המיוחד ישתתפו: מירית גרינברג – מלכת היופי לשעבר, דוגמנית ומעצבת פנים, שבימים אלו מחלימה מסרטן, קרן נתנזון – עיתונאית ועורכת תוכן, ליאת בר שרצר – יו"ר עמותת "עתיד ורוד", טלי סטוף – מעצבת פנים, ד"ר דפנה ויינשטיין – מומחית בכירורגיה כללית ומנהלת יחידת השד בבי"ח "מעייני הישועה" והזמרת ליאת יצחקי.

עיריית רמת השרון משקיעה רבות בהסברה בדבר חשיבות בדיקה ואבחון מוקדם של המחלה. כחלק מהפעילויות אותן נוקטת העירייה, הוצבה בחודש ספטמבר ניידת ממוגרפיה בעיר. הצבת הניידת נועדה להעלות את המודעות לסרטן השד ולחשיבות הגילוי המוקדם של המחלה, שמאפשר את הצלת חייהן של נשים רבות.

מדי שנה מציינים בישראל ובעולם את אוקטובר כחודש הבינלאומי להעלאת המודעות לסרטן השד – שהוא המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. בישראל מאובחנות מדי שנה כ – 5,000 נשים כחולות בסרטן השד. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים מוקדמים יותר, עולים סיכויי הריפוי לכ- 90%.

דוברת וייזר, סגנית ראש עיריית רמת השרון, מחזיקת תיק החינוך ויו"ר מועצת נשים יישובית, אמרה: "לצערי, סרטן השד הוא המחלה הממארת המסוכנת ביותר לנשים. כ – 5,500 נשים מאובחנות בישראל מדי שנה כחולות חדשות וכרבע מהן מתחת לגיל 50. עיריית רמת השרון מובילה במהלך כל השנה תהליכים עירוניים למען נשות העיר ועידוד אורח חיים בריא. אני קוראת לתושבות העיר להשתתף באירועים שיזמנו למענן במהלך החודש הקרוב, שיזכירו לכולנו שבדיקה וגילוי מוקדם יכולים להציל חיים. אני מבקשת להודות מכל הלב לכל העושים במלאכה ועל ההירתמות המרגשת של כל השותפות והשותפים שלנו בחודש המודעות. ההתגייסות שלהם מצילת חיים".

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

חברת המועצה באצ'י אלקובי, מחזיקת תיק השירותים החברתיים והקהילתיים, אמרה: "מי כמוני יודעת כמה חשובה המודעות. לפני מספר שנים גם אני הייתי שם – הייתי עוד אחת מהסטטיסטיקה של אחת לשבע. כשזה מגיע לסרטן השד, ידע הוא לא רק כוח, ידע הוא חיים. כמחזיקת תיק השירותים החברתיים והקהילתיים אני גאה לקחת חלק בשירות חדש ביוזמת האגף, ניידת בדיקות ממוגרפיה שתגיע ביום שני, 11.10 לחניון ביצחק שדה 4. אני מעודדת וקוראת לכל אחת להירשם לבדיקה, כי גילוי מוקדם מציל חיים".

הפרויקט בהובלת פזית הק – יועצת לקידום מעמד האישה, אסנת אוליאל-לימור – מנהלת יד לבנים, דוברת וויזר סגנית ראש העיר, מחזיקת תיק החינוך ויו"ר מועצת נשים יישובית. תיאום ניידת בדיקות ממוגרפיה : ליאורה דיקשטיין – מנהלת האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים ואנה מוכיח – עו"ס קהילה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן