בשל משבר הקורונה פנו עשרה חברי מועצה, מתוכם שמונה מהקואליציה, לראש העירייה אבי גרובר, בדרישה לכנס ישיבת מועצה שלא מן המניין כדי לבטל את העלייה האוטומטית במחיר הארנונה לשנת 2021 כפי שקבעה הממשלה

שרון יונתן

האם תשלום הארנונה עבור תושבי רמת השרון בשנה הבאה ישאר על כנו ולא יעלה? בשל משבר הקורונה, פנו עשרה חברי מועצה לראש העירייה בדרישה לבטל את העלייה האוטומטית במחירי הארנונה לשנת 2021 בשיעור של 1.1%, אותו קבעה הממשלה. העשרה דורשים לקיים ישיבת מועצה שלא מן המניין בנושא.

מדובר בשלושת סגני ראש העיריה: דוברת וייזר, יעקב קורצקי וגיא קלנר ועוד שבעה חברי מועצה: רביד פלד, עופר קליך, מיכאל דורון, ירון גדות, רמי בר לב, שמוליק גריידי ועידן למדן.

יש לציין כי הצעות מסוג זה של כינוס ישיבת מועצה שלא מן המניין, אשר זקוקות לרוב של לפחות שליש מחברי המועצה ואמורות להתקיים עד שבעה ימים מיום הבקשה, נהוגות בדרך כלל מצד חברי אופוזיציה. בהצעה הנוכחית מדובר על שמונה חברי קואליציה, שלושה מהם, כאמור, מכהנים כסגניו של ראש העירייה, אבי גרובר.

בהצעתם כתבו: "עקב משבר הקורונה נפגעה פרנסתם של רבים מתושבי רמת השרון. העירייה מצידה ביטלה אירועים מרובי משתתפים לטובת הציבור. מתן הנחות גורפות בארנונה אינו בסמכות מועצת העיר. ביטול העלייה האוטומטית בארנונה לשנת 2021 הינו בסמכות מועצת העיר במידה ותתקבל החלטה על כך לפני ה-1 ליולי".

יש לציין כי בהרצליה אושר ביום שלישי האחרון צו הארנונה לשנת 2021 עם העלייה האוטומטית, למרות התנגדותם של שבעה חברי אופוזיציה ומחאה שהייתה לפני קיום הישיבה בהפגנה מול בניין העירייה. גם בהרצליה חברי האופוזיציה טענו כי זו לא העת להעלות את שיעור הארנונה לתושבים. לעומת זאת, בעיריית הרצליה הסבירו כי אם לא יעלה שיעור הארנונה כל משפחה תחסוך אמנם מספר שקלים בחודש, אבל העירייה תיכנס לגירעון של מיליוני שקלים ולא תוכל להעניק לתושבי העיר את השירות המיטבי שאליו הם רגילים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן