בעירייה מסבירים מדוע הוחלט להביא לאישור מועצת העיר את צו הארנונה לשנת 2021 כפי שאישר משרד הפנים – עם תוספת של 1.1%. בעירייה דוחים את הביקורת: "הקריאה להפחתת הארנונה מהווה אקט פופוליסטי"

שרון יונתן

ועדת הכספים של עיריית הרצליה החליטה אמש להביא לאישור מועצת העיר את צו הארנונה לשנת 2021 כפי שאישר משרד הפנים, עם העדכון האוטומטי בשיעור של 1.1%. בעירייה הסבירו כי ההפרש בין תשלום הארנונה כעת לתשלום לאחר העדכון יעמוד על כ-60 עד 80 שקלים לכל בית אב בעוד שעבור העירייה מדובר בהכנסה מצטברת של כ- 7 מיליון החוזרים אל ציבור התושבים בדמות שירותים חיוניים ואיכותיים של ניקיון, חינוך, תרבות, ספורט, תשתיות עירוניות ועוד.

חזקים ביחד. לנדוור

  בעירייה אומרים: "אין בכוונתנו לפעול באופן גורף כלפי כלל האוכלוסייה, כמו למשל בעת משבר הקורונה, כשמדינת ישראל חילקה 500 ש"ח באמצעות ביטוח לאומי לכל ילד, מבלי לבדוק את מצבם הסוציו אקונומי של המשפחות. חולקו כספים למשפחות אמידות ועשירות בעוד משפחות אחרות הופקרו למצוקה. לכן, חשוב להדגיש כי כן נמשיך וניתן הנחות וסיוע פרטני לתושבים שידם אינם משגת, שלדאבון לב מספרן הולך וגדל, על פי תבחיני ועדת ההנחות בארנונה שיותאמו לנוכח התקופה".


בעירייה ציינו עוד כי על מנת להמשיך ולהניע את הפעילות הכלכלית בעיר ולאפשר שמירה על מעגלי התעסוקה ומקורות העבודה של התושבים, גיבשה העירייה תכנית הכוללת שורה של הקלות ומתן פטורים לסוחרים הפועלים בעיר בהם: פטור מארנונה לשלושה חודשים, הנחות באגרות שילוט, פטור משכ"ד לנכסים בבעלות העירייה, סיוע בפרסום ושיווק ועוד.

בעירייה תקפו את הקריאות להפחתה בארנונה: "לאור המצב, ניראה כי הקריאה להפחתת הארנונה מהווה אקט פופוליסטי, שאולי עשוי לחסוך כמה עשרות או מאות שקלים בשנה לכל בית אב ועסק, אבל ייצור פגיעה עמוקה באפשרות של הרשות להמשיך ולתת באמצעות כספים אלו שירותים איכותיים וחיוניים לתושבים. לכן, כעירייה אחראית, הנערכת בימים אלו לאבדן הכנסות מאסיבי בצל משבר הקורונה והמעוניינת להמשיך ולתת שירות מטבי לתושבי העיר – אנו מצפים ממועצת העיר לאשר את צו הארנונה במלואו, ומתושבי הרצליה לקבל בהבנה החלטה חשובה זו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן