חברי האופוזיציה התנגדו, אבל הרוב הקואליציוני הכריע והצעת העירייה להעלאה האוטומטית של הארנונה בשיעור של 1.1% אושרה. ראש העירייה: "חשוב לנו להמשיך ולהעניק לתושבינו את השירותים החיוניים האיכותיים ביותר". מאיה כץ, יו"ר האופוזיציה: "החלטה שערורייתית"

שרון יונתן

המחאה לא עזרה: מועצת עיריית הרצליה אישרה בישיבתה הערב (בתמונה) את העלאת תשלום הארנונה בעיר לשנת 2020 בשיעור של 1.1% בהתאם להחלטת משרד הפנים וזאת על פי החוק. כידוע, צו הארנונה מתעדכן בהתאם לחוק ומשרד הפנים מחייב בו את הרשויות המקומיות.

בטרם ההצבעה על צו הארנונה, הציג מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא לחברי המועצה מצגת מפורטת המסבירה את העובדות, הנתונים והמספרים העומדים מאחורי צו הארנונה והשפעתו על תקציבי העירייה.

במצגת הוצג גירעון של כ- 70 מיליון שקלים הצפוי לעירייה כתוצאה מאבדן הכנסות לצד תכנית ההתייעלות והצמצומים בכ"א ובתקציבים המגובשת על ידי העירייה בימים אלו. העירייה טוענת כי המצגת המחישה לחברי המועצה כיצד התוספת של שקלים בודדים לכל בית אב בחודש תאפשר לעיריית הרצליה להמשיך להעניק לתושבים שירותים חיוניים, פטור מאגרת שמירה (בסך של כ 300 שקלים בשנה), המשך תמיכה באוכלוסיות נזקקות, קשישים וניצולי שואה ועידוד הכלכלה המקומית.

להעלאת הארנונה התנגדו שבעת חברי המועצה, כאשר שלושה מהם התראיינו מוקדם יותר לאתר "שרון און ליין". למרות זאת, שאר חברי הקואליציה תמכו באישור צו הארנונה שעבר כמובן ברוב קולות.

 ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, מסר כי לצד משבר בריאותי חמור הביא עמו נגיף הקורונה גם משבר כלכלי ובעקבותיו צפי לתקפות מיתון ארוכה. "כעירייה, חשוב לנו להמשיך ולהעניק לתושבינו את השירותים החיוניים האיכותיים ביותר, זאת, לצד הצורך להמשיך ולתמוך בכלכלה העירונית ובאוכלוסיות רווחה, ניצולי שואה, קשישים ועוד".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, מסר: "כעירייה אחראית, הנערכת בימים אלו לאבדן הכנסות מאסיבי וגרעון של כ- 70 מליון שקלים והמעוניינת להמשיך ולתת שירות מטבי לתושבי העיר – אישור צו הארנונה על ידי מועצת העיר הינו מהלך הכרחי".

האופוזיציה: החלטה שערורייתית

חברת המועצה מאיה כץ, יו"ר האופוזיציה, מסרה: "ההחלטה לעליית הארנונה היא בגדר שערורייה. בתקופה שבה יש כאוס כללי ברחבי הארץ וכמעט כל בית נפגע כלכלית לא צריך להעמיס מיסים על התושבים, לעיריית הרצליה היכולת הכלכלית למגוון רחב של פתרונות, אבל לצערי בחרו בדרך הקלה, במקום לייצר סדר עדיפויות חדש. ראש העירייה, שמתגאה בהיותו ראש עיר חברתי, הוכיח עד כמה הוא מנותק מהתושבים בהחלטה הזו. גם הטענה כי משרד הפנים לא יאשר אז גם לזה יש פתרון וכך גם טענתי בישיבה. אנחנו כולנו אופוזיציה וקואליציה נתמוך בך במאבק נגד משרד הפנים בתקופה כזו קשה, אבל קודם כל תקבל החלטה פה בעיר, אל תבחר בדרך הקלה להגיד משרד הפנים לא יאשר
אבל הוא העדיף להיות מובל ולא מוביל. וכל זה על חשבון תושבי הרצליה. כולם נאבקים היום, כולם. עלינו לגלות רגישות בתקופה הזו ולא אטימות".

חבר המועצה יריב פישר אמר בישיבת המועצה: "אתם ממשיכים שוב ושוב להכניס את היד שלכם לכיס שלנו, אנחנו הרב פה בעיר, זה שקם בבוקר ומפרנס וזה שלעולם לא יפנה לוועדה להנחות כזאת או אחרת, אלה ימשיך לעבוד קשה, כי ככה לימדו אותנו ואלו הערכים שלנו. זאת לא תקופה להעלות את הארנונה, כשמעל עשרים אחוז מתושבי העיר עדיין בחלת זאת התקופה להכניס את היד לכיס של העירייה להוריד את מחירי החוגים בצורה דרסטית, להוריד את הארנונה ולעזור לנו תושבי העיר לעבור את התקופה המטורפת הזאת".

הפגנה כנגד העלאת מיסי עירייה בתקופת הקורונה
ההפגנה נגד העלאת הארנונה לפני ישיבת מועצת העיר

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן