המחאה כנגד החלטת עיריית הרצליה דווקא כעת צוברת תאוצה. איל פביאן, חבר מועצת העיר שמוביל את ההתנגדות: "בתקופה כזו לא מעלים מסים. להיפך!"

 

"אם ההצבעה שלי נגד העלאת הארנונה לתושבים בשל הקורונה היא פופוליזם אז אני גאה להיות פופוליסט", כך אומר חבר מועצת העיר הרצליה, איל פביאן (בתמונה), שהודיע כי יתנגד לאישור צו הארנונה לשנת 2021 שיובא לישיבת מועצת העיר הקרובה. כפי שפירסמנו ב"שרון און ליין", ועדת הכספים של העירייה אישרה את הצעת משרד הפנים לעדכון אוטומטי בשיעור תשלום הארנונה לתושבים בסך 1.1% וההצעה תובא לאישור המועצה.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

פביאן, שמוביל את ההתנגדות לכך, העלה אתמול עצומה לרשתות החברתיות שעד כה חתמו עליה מאות תושבים, ובה כתב: "אנו תושבי הרצליה החתומים מטה קוראים לראש עיריית הרצליה ולחברי מועצת העיר הרצליה שלא להעלות את הארנונה בהרצליה לשנת 2021. בתקופה קשה כזו, של משבר הקורונה, לא מעלים מיסים מכל הסוגים – להפך, מורידים מיסים ומזרימים כסף לאזרחים ולמשק. בתקופת בה מתמודדות משפחות ומתמודדים עסקים קטנים ועצמאים על קיומם, לא מעלים להם את המיסים אלא עוזרים להם לעבור את התקופה הקשה".

עוד נכתב בעצומה: "אנו קוראים למועצת העיר הרצליה לקבל החלטה שלא להעלות את הארנונה לשנת 2021, כולל על פי מנגנון הטייס האוטומטי, על פיו על הרשויות המקומיות לייקר את הארנונה בשנת 2021 ב-1.1% ולהחליט על פניה של העירייה למשרד הפנים לאישור ההחלטה, כפי שהודיעו עיריות אחרות בישראל שיעשו, ובכך להוות דוגמה ולהצטמצם, נוכח התקופה הכלכלית המורכבת והמאתגרת בשל נגיף הקורונה". נכון להיום (רביעי) בצהריים חתמו על העצומה 236 אנשים.

פביאן הוסיף היום: "מבחינת תקציב העירייה השנתי מדובר בסך הכל על 0.6-0.7% מכל התקציב. כל מוסד וגוף יכול להתייעל תמיד בשיעורים כאלה ואף יותר במצב רגיל, כולל עיריית הרצליה ובוודאי בוודאי שבתקופה זו. כמו כן, לעירייה ישנן אפשרויות מימון שונות כגון הלוואות לזמן ארוך בהן היא יכולה לממן על פני השנים הבאות פערים תקציביים כאלה ואחרים".

בעירייה הסבירו כי העלאת תשלום הארנונה בשיעור האוטומטי חשובה על מנת לשמור על מתן שירותים מיטבי לתושבים. בעירייה תקפו את הקריאות להפחתה בארנונה: "לאור המצב, נראה כי הקריאה להפחתת הארנונה מהווה אקט פופוליסטי שאולי עשוי לחסוך כמה עשרות או מאות שקלים בשנה וכל בית אב ועסק, אבל יצור פגיעה עמוקה באפשרות של הרשות להמשיך ולתת באמצעות כספים אלו שירותים איכותיים וחיוניים לתושבים".

העצומה של מתנגדי העלאת הארנונה כאן.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן