ועדת ההנחות בארנונה של עיריית הרצליה אישרה היום את נוהל הנחת קורונה, המעניק סיוע לתושבים שיצאו לחל"ת או פוטרו. ההנחה יכולה להגיע ל-30% למשך שלושה חודשים, בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו בוועדה

שרון יונתן

עיריית הרצליה אישרה: הנחה בארנונה בשיעור 30% לתושבים נפגעי משבר הקורונה. בהמשך למתווה ההקלות והסיוע שקבעה מועצת העיר. ועדת ההנחות בארנונה של עיריית הרצליה אישרה היום את נוהל הנחת קורונה, המעניק סיוע לתושבים שיצאו לחל"ת או פוטרו ועקב כך נפגעה הכנסתם החודשית.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

ההנחה יכולה להגיע ל-30% למשך שלושה חודשים, בכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעו בוועדה. הנחה זו בארנונה מצטרפת לשורת הטבות שניתנו על ידי העירייה לבעלי העסקים בעיר, בהן למשל, פטור מארנונה לשלושה חודשים, פטור מאגרת שילוט, פטור משכר דירה לנכסים עירוניים, פרסום חינם על לוחות מודעות עירוניים עד חודש יוני ועוד.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "אנחנו קשובים לקשיים הרבים שהקורונה הציבה וממשיכה להציב לתושבים רבים, צעירים ומבוגרים, יחידים ובעלי משפחות, וחשים אחריות רבה להושיט להם יד מסייעת על מנת לצלוח את התקופה המאתגרת שלפנינו".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, אמר: "הבטחנו כי נפעל על פי מדיניות סבסוד הנצרך ולא המצרך – ואנחנו מקיימים. המציאות הסבוכה שיצרה הקורונה וטלטלה את עולמם של כל כך הרבה אנשים היא שעת מבחן לאחריות ציבורית וערכית. מתוך ראייה זו, החליטה עיריית הרצליה להפחית לתושבים הזכאים את שיעור הארנונה בשיעור כה משמעותי".

חבר המועצה, משה ועקנין, יו"ר ועדת ההנחות בארנונה: "אני שמח לבשר לציבור שלאחר מאמצים רבים מצאנו פריצת דרך ארצית להעניק שיפוי גם לתושבי העיר ולא רק לבעלי העסקים. אני שמח שההתעקשות שלי נשאה פרי ומנהלי מחלקת ההכנסות בעירייה והמחלקה המשפטית אימצו את המתווה שהצעתי ובכך נוכל להעניק לתושבי העיר הנחה של כ-30% בארנונה למשך שלושה חודשים ,כפוף להמצאת המסמכים שנקבעו בועדה. נמשיך לפעול ולמצוא דרכים יצירתיות לסייע ככל שניתן לבעלי העסקים ולבעלי הבתים על מנת לצלוח את התקופה הקשה הזו. אני מודה על שיתוף הפעולה מצד עיריית הרצליה, ראש העיריה והנהלת העיר שתמיד חושבת ופועלת למען התושב".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן