אחרי שנים של שירות צבאי זכתה סרן י' מהרצליה, קצינת אחזקה בחיל האוויר, לכבוד ששמור רק לבודדים, כאשר קיבלה שלשום תעודת הצטיינות משר הביטחון לשנת 2020. י' מאושרת: "קבלת תעודת הצטיינות זו הסבה גאווה רבה למשפחתי, לחבריי והעובדים לצידי"

שרון יונתן

צילום: באדיבות דובר צה"ל

תנו הרבה כבוד לסרן י' מהרצליה שקיבלה שלשום תעודת הצטיינות שר הביטחון לשנת 2020 מידי שר הביטחון, ח"כ בני גנץ, והרמטכ"ל אביב כוכבי (בתמונה). י', קצינת אחזקה בטייסת 107, מתגוררת בהרצליה עם הוריה ושלושת אחיה. אחותה הבכורה מסיימת בקרוב לימודי רפואה, אחיה סיים שרות קרבי בתותחנים ומתחיל ללמוד בשנה הקרובה והאח הצעיר, חייל סדיר המשרת בחיל האוויר כטכנאי דרג א'.

י' התגייסה בשנת 2011 לקורס מ"כיות במגל (חיל ירוק) כפי שחלמה, אך הודחה בשל בעיות משמעת והועברה לחיול מחדש בחיל האוויר למערך ההגנה האווירית. בהמשך שירתה בסוללות הגנה אווירית כחיילת ואשת קבע בלוגיסטיקה אווירית השירות וביצעה שינוי חד בהתנהלותה. "רציתי להמשיך את שירות הקבע כי התחברתי לערכים ושירות המדינה. הבנתי שכקצינה אוכל להשפיע ולגרום לשינוי".  

לאור המסלול הצבאי הלא שגרתי שעברה, י' נלחמה כשלוש שנים על מנת לצאת לקצונה והפכה לפורצת דרך בכך שלמרות שלא עברה מעולם קורס טכני והוסמכה כקצינת אחזקה במערך הטכני לראשונה בצה"ל. בתפקידה הראשון לאחר סיום קורס הקצינים שובצה כמפקדת גף לוגיסטיקה אווירית בבסיס עובדה. לאחר מכן שובצה כמפק"צית בהסמכה לקצונה, תפקיד "שסגר מעגל" עבורה. "פיקוד וחינוך על דור הקצינים הבא של החיל בשבילי הוא הגשמת חלום" אומרת י' שבהמשך שירתה כקצינת אחזקה בטייסת 115 וכיום כאמור משרתת בתפקיד זה בטייסת 107. י' קיבלה במהלך שירותה תעודות הצטיינות רבות לרבות קצינה מצטיינת בבסיס עובדה וקצינה מצטיינת בבסיס חצרים.

סרן י'. מה המשפחה והחברים חושבים על קבלת תעודת ההצטיינות?

"קבלת תעודת הצטיינות זו הסבה גאווה רבה למשפחתי, לחבריי והעובדים לצידי. אני שמחה כי יכולותיי, דבקותי בכל משימה ורצוני לבצע את המוטל עלי בצורה המיטבית ביותר מובאת לידי ביטוי, כל מי שמכיר אותי ידע שהמטרה שלי היא להגיע רחוק, גם אם לא תמיד בדרך המקובלת".

בצבא מספרים כי החינוך שקיבלה בבית למצוינות, צדק ונתינה הביא אותה להצטיינות בכל משימה שהוטלה עליה. אופייה המרדני עמד בדרכה במספר פעמים אך לא פגע באופי עבודתה וניהול המטרות שעמדו בפניה. העובדים לצידה מעריכים את אופן עבודתה, ביצוע המוטל עליה, לקיחת אחריות מלאה שאיפתה למצוינות וזאת תוך עמידה במצבי לחץ לא שגרתיים בלשון המעטה וכל זאת בנחישות וללא פשרות. י' אוהבת את הצבא ומאמינה במסגרת ובערכים. היא מציינת כי הצטיינות זו מסבה לה ולמשפחתה גאווה רבה ומקווה שמשמשת דוגמא ומודל לחיקוי לדור הצעיר, מעוניינת להמשיך ולהשפיע, לתרום ולהתקדם במערכת הצבאית לתפקידים בכירים ומאתגרים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן