מיזם "לוחמים בסלון" מגיע להרצליה במפגש שיתקיים ביום רביעי הקרוב (9 ביוני). במסגרת המיזם, שייסד ילי קלריך מרעננה וזוכה לתמיכה של שר הביטחון בני גנץ וארגון נכי צה"ל, מתקיימים מפגשים של לוחמי צה"ל, שנפצעו בקרב, בסלון ביתם של אזרחי ישראל ומספרים את סיפורי הקרבות בהם השתתפו במלחמות, במבצעים צבאיים ובפעילות מבצעית, על פציעתם הפיזית או הנפשית ועל תהליך השיקום שעברו ועל ההתמודדות עם תוצאות הפציעה שמלווה אותם עד היום.

המפגש הקרוב, שיהיה הראשון בהרצליה, יתקיים בשיתוף פעולה עם ארגון נכי צה"ל ובמעמד שרת התיירות אורית פרקש הכהן (כחול לבן), לשעבר השרה לעניינים אסטרטגיים, וראש עיריית הרצליה משה פדלון.

 

במפגש יספר עו"ד עידן קלימן, המשמש כיו"ר ארגון נכי צה"ל, על פציעתו במהלך היתקלות עם מחבלים ברצועת עזה בשנת 1992, תקופת האשפוז, ההחלמה ומצבו כיום. בנוסף, יתייחס למצב נכי צה"ל והמאבק הציבורי שנמצא על סדר היום לאחרונה. הדובר השני יהיה צביקה דרור, לוחם גולני שנפצע במהלך המבצע לכיבוש החרמון במהלך מלחמת יום הכיפורים.

ילי קלריך, מייסד מיזם "לוחמים בסלון": "מטרת המיזם הוא לחזק את התודעה בציבוריות הישראלית על החוב העצום שלנו כמדינה וכחברה כלפי אלו שחרפו נפשם ונפצעו במשימות מבצעיות למען בטחון המדינה. המיזם לא מחפש לשים את הביקורת כלפי אגף שיקום נכי צה"ל במשרד הבטחון במרכז הבמה, על אף שהיא מוצדקת, אלא להביא את סיפורי הקרבות בהם השתתפו הלוחמים, סיפור פציעתם והדרך הארוכה שעברו בתהליך השיקום".

ילי קלריך. יוזם המיזם. צילום: ויקו גואטה

ילי קלריך. יוזם המיזם. צילום: ויקו גואטה

המפגש יתקיים ביום רביעי הקרוב בשעה 20:00 בבית משפחת מסנברג ברחוב זמנהוף בהרצליה. מספר המקומות מוגבל. הרשמה במייל: yali.kelrich@gmail.com

לוחמי צה"ל שנפצעו בקרב ומעוניינים להשתתף במיזם ולספר את סיפורם האישי או אנשים שמעוניינים לארח מפגש, מוזמנים לפנות למייל: yali.kelrich@gmail.com או בטלפון 054-4512039

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן