אנו ממשיכים עם המסורת, לפרגן לחיילים מצליחים והפעם שניים מרמת השרון שטיס הוא חלק בלתי נפרד מחייהם: האחד סיים השבוע קורס טיס והשני סיים קורס מפעיל כטמ"ם (כלי טיס מאויש מרחוק).

קיץ מוגזם בהרצליה יולי אוגוסט 2022. לחץ לכל האירועים בעיר

אתמול (חמישי) התקיים טקס כנפיים לקורס טיס נוסף, מספר 182 ובין 30 לוחמי צוות אוויר נכלל גם סגן י', טייס תובלה בן 24 מרמת השרון. מתברר שבמשפחתו של סגן י' חיל האוויר זורם בדם., כאשר שני דודיו שירתו בצוות אוויר, אחד בטייסת 123 והשני בטייסת 122.

י' נולד בארצות הברית והמשפחה חזרה לארץ כשהיה בן שנה. כשהיה בכיתה א' המשפחה חזרה שוב לארצות הברית והם חזרו כשהיה בן 12. בזמנו הפנוי הוא אוהב לטייל ברחבי הארץ, לשחק כדורסל, לצלול במעמקי הים וגם לשחות. י' עשה שנת שירות בגרעין של הצופים, במהלכה עבד עם הפזורה הבדואית, לימד בבתי ספר וביצע פעילויות עם הילדים.

י' התגייס ביחד עם קורס 179, אולם בסוף שנת השכלה הפסיק את השתתפותו ויצא לתפקיד של שנה וחצי ביחידה לשיתוף פעולה של חיל האוויר האחראית על תיאום כוחות האוויר, היבשה והים בצוות מוצבי שליטה קדמיים, לאחר מכן הוא חזר לקורס.

טייסי התובלה שסיימו את קורס הטיס. נציגות לרמת השרון. צילום: דובר צה"ל

י' חלם להיות צוות אוויר מילדותו, כאשר דודיו של י' אשר היו כאמור צוות אוויר בשירותם הצבאי השפיעו עליו מילדות. י' הרגיש קשר מיוחד כלפי העולם האווירי: "האוויר זה מקום שבו אני יכול לאתגר את עצמי ולממש את הפוטנציאל שלי בצורה המלאה ולבצע שירות משמעותי".

י' התאהב במקצוע כבר מהטיסה הראשונה בשלב המכין: "כאשר התיישרתי עם המטוס על המסלול חיוך ענק עלה על פניי, נהנתי מאוד והבנתי שזה המקום שלי". י' מספר כי החוויות הזכורות לו במיוחד מהקורס הן טיסת הסולו הראשונה שלו, הטיסה ראשונה בשלב המכין, סדנת המילוט בשלב הבסיסי והדדי ראשון בשלב המתקדם תובלה.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

י' מסכם: "אלו היו שנים חווייתיות אשר עיצבו את האישיות שלי, למדתי הרבה דברים על המקצוע וגם על עצמי בתור בן אדם. למדתי איך להגיב בסיטואציות שונות, ואיך להתמודד איתן". למסדר הגיעו משפחתו של י' וחבריו.

מקבל המון אחריות על הכתפיים

ומתברר שיש לרמת השרון מוכשרים לטיס שעושים זאת גם מהקרקע. תכירו את סג"מ ר', בן 20 מרמת השרון, אחד מבין 27 הצוערים שסיימו השבוע את קורס מפעיל כטמ"ם (כלי טיס מאויש מרחוק). מדובר בכלי הלוקח תפקיד מרכזי בהגנת שמי המדינה והמפעיל אחראי על כלל מערכות הכטמ"ם. 27 הצוערים ימשיכו לקורס מתקדם ולאחריו ישובצו בטייסות המבצעיות של המערך וחלקם ביחידת "זיק" של חיל התותחנים.

סג"ם ר' הוא בכור לאחותו ותחביביו הם צלילה, מחשבים, ספורט ונגינה על פסנתר. הוא למד בתיכון אלון ברמת השרון ובחר להגיע לקורס מפעיל מאהבתו הגדולה לטכנולוגיה מבצעית, ומכאן כי בתור מפעיל כטמ"ם הוא יכול לתרום המון.

ר' מספר: "מדובר בקורס מדהים ומקצועי בו אתה מקבל המון אחריות על הכתפיים, מלבד להפעיל כטמ"ם אתה לומד גם להיות בן אדם ערכי וטוב יותר".

אחת החוויות שהכי זכורות לסג"ם ר' מהקורס היא ממבצע "שומר החומות" האחרון בו פוזרו החניכים בטייסות הכטמ"ם השונות וראו פעילות מבצעית בזמן אמת. עוד מספר ר' כי חשיבות הכטמ"ם בעידן הנוכחי היא מאוד גדולה, מערך הכטמ"ם הוא המערך עם הכי הרבה שעות טיסה בחיל, עובד בשיתוף פעולה עם כלל הזרועות בצה"ל ומסייע לבצע את הפעילות המבצעית על הצד הטוב ביותר.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן