שיתוף פעולה של שלושה גופים: המשטרה, משרד החקלאות ועיריית הרצליה, הביא היום לחשיפת שלושה מתחמים בהם הוחזקו בעלי חיים בתנאים קשים עם חשד להתעללות בהם. שלושה חשודים זומנו לחקירה במשטרה

שרון יונתן

צילום: דוברות המשטרה

מקרה מזעזע של חשד להתעללות בבעלי חיים נחשף היום (שני), כאשר במהלך משותף של המשטרה, יחידת פיצו"ח (יחידת החקירות והפיקוח על הצומח והחי) של משרד החקלאות ויחידת השיטור העירוני של עיריית הרצליה התבצעה פשיטה על מספר מתחמים בהרצליה בהם הוחזקו בעלי חיים בתנאי הזנחה קשים עם חשד להתעללות.

מדובר בשלושה מתחמים ברחוב נתיבות, הסמוך למחלף שבעת הכוכבים, בשטח שבין נתיבי איילון וכביש החוף. במקום אותרו סוגים שונים של בעלי חיים שהוחזקו בתנאי הזנחה קשים וככל הנראה אף סבלו מהתעללות קשה. בין השאר נמצאו במקום עדר כבשים, כלבים (בתמונה), בעלי כנף, סוסים ובעלי חיים נוספים. כלב, שנזקק לטיפול רפואי בשל מצבו הקשה, הועבר לכלבייה העירונית, יתר בעלי החיים הועברו להמשך טיפול משרד החקלאות. שלושה חשודים זומנו לחקירה בתחנת המשטרה.

דובר מרחב ירקון במשטרה מסר: "המשטרה רואה בחומרה כל מקרה של הזנחה או התעללות בבעלי חיים ותפעל למצות את הדין עם העבריינים. לצורך הטיפול בנושא, פועלת המשטרה בשיתוף פעולה עם יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות ומבוצעות פשיטות מעת לעת על אתרים ומתחמים בהם עולה חשד להחזקה ולטיפול לקוי או הזנחה של בעלי חיים".

בעלי החיים באחד המתחמים

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן