עמותה חדשה בהרצליה: בימים אלו ממש הוקמה עמותה בשם "תושבי הרצליה למען תכנון ראוי לאיכות חיים וסביבה", שמטרתה לאגד את תושבי הרצליה בכל המאבקים בתחומי הבנייה ואיכות הסביבה בהרצליה תחת קורת גג אחת.

מדובר בעמותה רשומה בסיווג מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח) שבראשה עומדת סוזי נדב, פעילה חברתית ותושבת שכונת יד התשעה, שהקימה את העמותה ביחד עם פעילים חברתיים נוספים משאר חלקי העיר.

נדב הייתה ממובילי המאבק בתכנית המתאר העיר הרצליה ועמדה בראש עתירה מנהלית שהתנהלה בבית המשפט המחוזי בת"א נגד עיריית הרצליה ונגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה כשנושא העתירה הינו על שיתוף ציבור לקוי ופגום בתכנית מתאר העיר הרצליה. נדב החלה את פעילותה לפני כ-5 שנים כמובילת "המאבק לתכנון שפוי בשכונת יד התשעה הרצליה".

לאחר שפתחה את העמותה אמרה נדב: "המוטיב המרכזי שלי במהלך חמש השנים האחרונות הוא לשנות לטובה את התוכניות והמחדלים שיצרה עיריית הרצליה בעיר: בשכונת יד התשעה, בשכונת גליל ים החדשה, באיזור שדה התעופה הרצליה ובשאר חלקי העיר".

נדב מסבירה פרט שלא רבים יודעים: "בתחילת ספטמבר 2021 אושר בקריאה ראשונה בכנסת "חוק ההסדרים" ומתוכנן לעבור אישור בקריאה שנייה ושלישית עד ל- 14 בנובמבר 2021. הליך הגשת ערר על החלטה של וועדת התכנון והבנייה יהיה כרוך מעתה בתשלום אגרה בסכום של 654 ש"ח לכל אזרח שיגיש התנגדות לתכנית. וועדת הערר תוסמך להטיל על אחד הצדדים תשלום הוצאותיו של אחד הצדדים שמנגד. כלומר, "חוק ההסדרים" מטרתו להלך איימים על האזרח הקטן וזאת לאחר שעד היום היה ניתן להגיש התנגדויות לתוכניות ללא תשלום".

העמותה יצאה בפרסום לגיוס המונים לתמיכה כספית. למעוניינים ליחצו כאן


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן