את הדברים אמרו חמישה חברי אופוזיציה לאחר הדיון אמש בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בנוגע לשדה התעופה הרצליה. לטענתם, פדלון יוצא בהצהרות לתקשורת אבל בפועל מסרב לקבל החלטות. העירייה בתגובה: "עיריית הרצליה עומדת נחרצות מול גורמי המדינה ולא תאפשר בנייה ללא תכנון  תשתיות לאומיות של תחבורה, מים, מוסדות חינוך ועוד"

שרון יונתן

אחד משטחי הבנייה הגדולים העתידיים בתחומי הרצליה נמצא בצפון העיר, בשטח שעליו פועל מזה עשרות שנים שדה התעופה הרצליה (הרצליה). בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבינים כי כדאי להשאיר את שדה התעופה בהרצליה, גם בשל חשיבותו וגם בשל ההימנעות מתוכניות בניה גדולות שיחנקו את העיר.

לאחרונה דרשו חברי המועצה מאופוזיציה לקיים דיון בנושא במועצת העיר בשאלת מדיניות העירייה בנוגע להמשך הפעלתו של שדה התעופה אך ראש העירייה, משה פדלון, התנגד לכך וטען כי המקום הנכון הוא לקיים את הדיון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה. יש לציין כי לאחרונה פרסמנו על שיתוף פעולה של שלושת ראשי הרשויות, רעננה הרצליה וכפר שמריהו, התומכים בהעתקו של השדה בהקדם האפשרי.

בדיון הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שהתקיים אתמול בזום בגלל מגבלות הסגר הציעו חברי האופוזיציה לעצור את פעילות הותמ"ל ולהבהיר באופן ברור כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מתנגדת לתוכנית הותמ"ל וזאת באמצעות השארת פעילות השדה בעוד שלוש שנים לפחות. לטענתם, בהנחה והשדה ישאר בשלוש השנים הקרובות זה יעמיד את החלטת הותמ"ל כחסרת שיניים, לפי החוק ויחזיר את התכנון לוועדה המחוזית וכך העירייה תוכל לתכנן את תוכנית צפון הרצליה במדיניות יותר שפויה והגיונית.

חמשת חברי האופוזיציה (מאיה כץ, איל פביאן, יריב פישר תמי גרוסמן ורונן וסרמן) החברים בוועדה המקומית אמרו לאחר הדיון: "לצערנו הדיון היה עקר ונאמר בו כי לא ניתן לקבל החלטה כזו וכזו ורק הסברים למה אי אפשר לשנות שום דבר ולמה אסור לנו לעשות כלום. ראש העירייה חזק מאוד באמירות גדולות לתקשורת אבל בסופו של דבר ברגע האמת שצריך לקבל החלטות מהותיות שיתנו לנו כלים למלחמה, הוא אומר אין לי אפשרות ומסביר למה לא. הוויכוח התנהל בכלל על מדיניות הבטיחות של שדה התעופה ולא על העקרון החשוב של מה עמדתנו לגבי השדה כלפי העיר, ביקשנו שיגיעו אנשי מקצוע שרלוונטים לעניין כולל נושאי הבטיחות אבל אלו לא זומנו. נמשיך לפעול יחד עם התושבים לטובת שמירה על איכות החיים העתידית של התושבים ולהילחם נגד תוכניות הבינוי הגרנדיוזיות בעיר".

חברי האופוזיציה טוענים עוד: "ראש העירייה לא הסכים לנסות ללכת להליך של צוות אופרטיבי שיפעל מול מנהלת השדה גם בהיבטי הבטיחות והאפשרויות שיש לעיר כרגע, ובינתיים לעצור את תוכנית הותמ"ל. הוא פשוט דיבר בשני קולות וככה אי אפשר לנהל עיר. הוא לא הסכים לצאת בהצהרות ובפועל לא נעשים צעדים אופרטיביים לפתור את הבעיות של השדה ולא את התהליכים התכנונים מול הותמ"ל. ראש העירייה הודיע שזה לא מתפקידנו לתת הצהרות, אבל הוא עסוק כל היום בהצהרות לתקשורת. בכל יומיים הוא יוצא בהצהרות לתקשורת אבל כשצריך להצביע על מדיניות העיר הוא מתחמק. בסופה של הישיבה לא התקיימה הצבעה, כפי שהיה צריך להיות, הוא פשוט לא אישר הצבעה בהתאם לדיון. כל הטענות שלו שהוא פועל ועושה ומתנגד הן הצהרות חסרות תוכן ככל שהן לא מלוות בהליכים סטאטוטורים או לכל הפחות הצהרה ברורה של הוועדה המקומית על התנגדותה לותמ"ל".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה עומדת נחרצות מול גורמי המדינה ולא תאפשר בנייה ללא תכנון תשתיות לאומיות של תחבורה, מים, מוסדות חינוך ועוד".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן