האם מספר ההפגנות בסמוך לביתו של ראש הממשלה, נפתלי בנט, ברחוב ציפמן ברעננה, יצומצמו בקרוב?

עורך דין ונוטריון רונן צ'יניאו

בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ דן אתמול (שלישי) בעתירה שהגישה עיריית רעננה, העומד בראשה חיים ברוידא ועשרות תושבים המתגוררים בסמוך לביתו של בנט ברעננה. העתירה הוגשה נגד משטרת ישראל, מפקד מחוז מרכז, מפקד מרחב השרון ומפקד תחנת כפר סבא.

על פי המתווה הקיים שהוצג לבית המשפט, רשאים המפגינים לקיים 3 מחאות בכל שבוע (בימים שני ורביעי, ובמוצאי שבת) והמתווה מאפשר לקיים את ההפגנות הרועשות בסביבה שקטה ושלווה, ובצמוד לבתי המגורים. העותרים ביקשו בעתירתם לצמצם את מספר ההפגנות.

בהחלטתם קבעו שלושת השופטים (סולברג, אורון וגרוסכופף): "בעקבות עיון בהודעת העדכון מטעם משיבי הממשלה ובתגובות העותרים, מתבקשים המשיבים (המשטרה – ש.י.), לבחון פעם נוספת את המתווה בנוגע להפגנות בקרבת מעונו הפרטי של ראש הממשלה, בהיבטים של זמן, מקום ואופן".

השופטים התייחסו להבדל שבין ההפגנות שהתקיימו מול מעונו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, בבלפור להפגנות ברעננה: "בשונה מעניין בלפור, שם דובר בהפגנות בסמיכות למעונו הרשמי של ראש הממשלה, והריחוק המתחייב ממעונו הפרטי של איש הציבור, הרי שמדובר באיזון 'רגיל', בין שורה של זכויות מתחרות. נראה אפוא כי יש מקום לחלק בין המקרים, גם בהקשר זה, לגבי מידת ההרעשה, ותחימתה בהיבטים שונים, בהתחשב בין היתר בדו"ח שהוּצא על ידי המשרד להגנת הסביבה, ובתדירותן ורציפותן של ההפגנות, והרעש הנובע מהן".

השופטים קבעו: "המשיבים (המשטרה-ש.י.) ישקלו פעם נוספת את המתווה שהוצג על ידם, בהתחשב, בין היתר, בחלופות שהציגו העותרים לגבי מיקום ההפגנות הרועשות. הודעת העדכון תוגש עד יום 15.12.2021. לכשתתקבל, נכריע בדבר המשך הטיפול בעתירות".

עורך דין ונוטריון רונן צ'יניאו

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן