בשכונת מורשה נבנים בימים אלו שני מגדלי הדירות הראשונים בפרויקט היוקרה "אאורה רמת השרון", שאליהם יעברו חלק מדיירי המתחם הישן הסמוך. יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל החברה, מתרגש ("הסלוגן שלנו הוא להתאהב מחדש ברמה"ש, יש לעיר וייב מיוחד"), רה"ע לשעבר איציק רוכברגר מפרגן ("מבחן התוצאה גורם לי סיפוק רב") וגור ורבין, יו"ר דיירי מתחם אילת, מסכם: "זה חלום שמתגשם"

שרון יונתן

את המושג פינוי בינוי – התחדשות עירונית רובכם מכירים, אבל  הידעתם שיש גם פרויקטים שנבנים כבינוי פינוי ואין כאן טעות הקלדה? העיקרון הוא פשוט מאוד: קודם בונים את הבניינים החדשים, אליהם עוברים הדיירים המתגוררים בבתים ישנים ומתפוררים – ואז הורסים את הבתים הישנים ובונים במקומם את המשך הפרויקט. זהו בדיוק הליך העבודה שיתבצע בשנים הקרובות בפרויקט "אאורה" רמת השרון בלב שכונת מורשה המתחדשת במזרח העיר.

בימים אלו נבנים שני מגדלי הדירות הראשונים כחלק משלב א' של הפרויקט שיכללו 240 יחידות דיור בנות 2-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. המעטפת הסביבתית של הפרויקט תכלול פיתוח שדרה ציבורית, שטחים ירוקים פתוחים, שבילי אופניים, מבני ציבור, מוסדות חינוך, גני ילדים, שטחי מסחר שכונתיים והקמת מרכז אומנויות. לאחר שתסתיים הבנייה של שני מגדלים אלו, ייהרסו הבניינים הישנים ברחובות אילת ותמנע הסמוכים וייבנו ארבעה מגדלי דירות נוספים. בסך הכל יכלול הפרויקט שישה מגדלי דירות עם 687 יחידות דיור חדשות ויוקרתיות שבבסיסם יוקמו שטחי מסחר יוקרתיים שישרתו את תושבי השכונה והסביבה.

"הסלוגן שלנו הוא להתאהב מחדש ברמת השרון", מסביר יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל אאורה ישראל, ומוסיף: "הקסם של רמת השרון זה הווייב בעיר. יש וייב טוב. אנשים אוהבים את העיר שלהם. הפרויקט שלנו ברמת השרון זו הזדמנות לזוגות הצעירים לחזור ולגור בעיר שהם אוהבים. זאת הזדמנות לתושבים הוותיקים לשדרג בצורה משמעותית את איכות החיים שלהם. לאנשים חשוב לגור בסביבת מגורים טובה עם חברים, עם חיבור עם אנשים. אני אוהב את החיבור הזה בין אנשים וותיקים לאנשים צעירים לאנשים חדשים. אני חושב שזה היופי של מדינת ישראל. בפרויקט של התחדשות עירונית אתה יכול ליצור את זה וליהנות מחדוות היצירה בדבר הזה. אני בכלל איש של אנשים. אנחנו חברה ששמה את האדם במקום הראשון".

גיל שנהב, אדריכל התכנית מחברת "כנען שנהב אדריכלים בע"מ", מסביר: "אנחנו מתכננים לאנשים. בלי אנשים בית זה נדל"ן. עיקר תשומת הלב בפרויקט ניתנה להולך הרגל, לילדים, להורים עם העגלות והבימבות. פרויקט, כדי להצליח, צריך להיות ברמה גבוהה. מתבקש בפרויקט איכותי ועכשווי שיהיו בו סוגים רבים של דירות שכל סוג מתאים לסוג משפחה מסוים, טיפוס משפחה מסוימת או תקופת שנים של המשפחה".

שנהב מתאר את תכנון הפרויקט: "מי שמחפש שקט עם התינוק יכול ללכת לפארק שנמצא בחלק המזרחי של הפרויקט, ממערב לפרויקט שדרה חדשה עם מדרכה רחבה במיוחד שבה יש מקום גם לשבת בבתי קפה וגם ללכת ברגל וגם לרכב על אופניים בשביל אופניים מיוחד – כמובן עם שדרות עצים וכדומה".

מי שדחף וקידם את הפרויקט הוא איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר, שבתקופתו הפרויקט קרם עור וגידים. רוכברגר מסביר מדוע הפרויקט הוא חיוני מאוד לדיירים הוותיקים, לשכונת מורשה ולרמת השרון כעיר: "הפרויקט נולד במסגרת ההבנה שלי שבניינים כמו שיש במתחם אילת חייבים להתפנות מעל פני האדמה. בניינים שעומדים ליפול עם תשתיות רקובות. אי אפשר בשנות האלפיים להשאיר מתחמים מהסוג הזה כי לילדים לא יהיה סיכוי לגדול בסביבה נורמלית".

הדמיה של דירה בפרויקט אאורה ברמת השרון
הדמיית פנים של דירה בפרויקט "אאורה" ברמת השרון

רוכברגר משחזר: "הובלתי מהלך עם החברה הכלכלית, יצאנו למכרז בו זכתה חברת 'אאורה' שהלכה מאוד לקראת הדיירים ובמקום לתת תוספת של 25 מטרים לכל דירה היא העניקה תוספת של 52 מטרים. כל המתחם שנבנה חוזר לדיירים וזה הדבר היפה ביותר. כיום אני רואה את מבחן התוצאה, עם בניית שני מגדלי הדירות הראשונים, וזה גורם לי לסיפוק רב. החלום שלי היה לשנות את שכונת מורשה וזה קורה. כל אלו שהעבירו עליי ביקורת לא גרו בבניינים עלובים כאלו. אני מחכה בציפייה דרוכה לסיום הפרויקט. לאחר שחברת 'אאורה' נבחרה האמנתי ביכולותיה ואני לא מצטער על כך שהיא מובילה את הפרויקט הזה".

גם גור ורבין, יו"ר דיירי מתחם אילת, מתרגש מהפרויקט החדש: "הפרויקט נולד לפני קצת פחות מעשר שנים. בשיתוף פעולה עם העירייה והחברה הכלכלית התקדמנו תוך כדי הקמת ועד והפרויקט רץ קדימה עם חברת "אאורה" והאדריכל גיל שנהב. הרבה לא האמינו שהפרויקט יצא לדרך, עברנו קשיים לא פשוטים ועמדנו מול התנגדויות, אבל לא הרמנו ידיים והגענו לרגע המיוחל – תחילת בניית שני הבניינים הראשונים. עבור רבים מתושבי המתחם הישן זה בהחלט חלום שמתגשם כי הם לא היו מגיעים לזה אלמלא הפרויקט של חברת אאורה".

פרוייקט "אאורה" רמת השרון – סביבת מגורים נעימה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן