מאבק תושבים חדש ברמת השרון. לפני מספר ימים הבחינו תושבים המתגוררים במערב העיר כי מנחת מסוקים (בתמונה) הוקם בהמשך לרחוב ז'בוטינסקי, במרחק של כ-400 מטר מבתי התושבים במערב העיר. תושבים רבים סבורים כי המנחת, שהוקם על ידי הצבא, הוקם כמחטף בתקופת הקורונה, כאשר בפועל לא הוגשה לועדה המקומית לתכנון ובניה רמת השרון שום בקשה להקמתו. יש לציין כי השטח בו הוקם המנחת נמצא בתחום השיפוט המוניציפלי של מועצת אזורית חוף השרון אך מאידך גם בתחום התכנון של הועדה המקומית לתכנון ובניה של רמת השרון. תושבים טוענים כי במנחת בוצעו בימים האחרונים כבר נחיתות והמראות של מסוקים והחשש שלהם הוא כי בקרוב תחל סלילה של שביל העפר המוביל למנחת.

חודש האזרח הותיק - עיריית רמת השרון

את מאבק התושבים מובילה דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, שפתחה קבוצת וואצאפ בנושא, הקימה צוות שיוביל את המאבק ושיגרה מכתב חריף לראש העירייה, אבי גרובר, ביחד עם עוד ארבע חברי מועצה (יעקב קורצקי, רביד פלד, מיכאל דורון ועופר קליך), שבו דרשו כינוס דחוף של הועדה המקומית לתכנון ובניה כדי לדון בנושא.

"כחברים בוועדת המשנה לתכנון ובנייה ובוועדה המקומית לתכנון ובנייה לא זכור לנו שהוגשה לוועדה בקשה להקמת המנחת או שנמסרה על כך הודעה (בהנחה שמדובר בהליך שאינו דורש אישור של הוועדה המקומית)", כתבו חברי המועצה והוסיפו: "ביום 21.4.20 בשולי דיוני וועדת המשנה לתכנון ובנייה נשאל הדרג המקצועי לפשר העניין ואולם התחוור לנו שהדרג המקצועי לא היה מעורב ולא היה בסוד הפרויקט. השטח המדובר נמצא בתחום השיפוט של מועצת חוף השרון ואולם הוא תחום התכנון של הוועדה המקומית של רמת השרון".

חברי המועצה הוסיפו: "הסמיכות של המנחת לבתי התושבים בעיר והחשש שיש כאן ״מחטף״ בחסות "שיקולים ביטחוניים לכאורה" להקמה של מנחת מעל ראשה של הוועדה וחבריה מטריד אותנו מאוד. כפי שידוע לרובנו, לאחר הסגירה של שדה דב חיפשו בחיל האוויר מנחת אחר חילופי על מנת שישמש את בכירי חיל האוויר בדרכי גישה לגוש דן ממנו ואליו. בשנה האחרונה המינחת בסירקין שימש את החייל אך הוא נסגר ממש לאחרונה לאור הבניה העתידית במקום. הבוקר בשעה 8:00 בבוקר נחת מסוק בלקהוק במנחת בגובה של 70 מטר בלבד מעל בתי שכונת נווה רום. כמו כן מערך התאורה הקיים במקום מצביע על כך כי הכוונה היא לאפשר נחיתה והמראה גם בשעות הלילה. הגישה כיום למנחת הינה באמצעות שביל על דרך חקלאית כשהשמועות אומרות כי בחודש הקרוב יתחילו בסלילה של כביש מסודר במקום".

וייזר: "תושבי השכונה המערבית יוצאים למאבק"

עוד צוין במכתב לראש העירייה: "במרחק של 2 ק"מ בקו אווירי נמצא שדה התעופה הרצליה אשר כולל מגדל פיקוח וכל אמצעי הבטיחות הנדרשים. לאחרונה לאחר מאבק תושבים ממושך בהרצליה הגבילו את שעות התעופה לשעות מסוימות על פני היום, ואנו שואלים האם לאור ההגבלות הללו משרד הביטחון חשב שיוכל לבצע מחטף ולקבוע עובדות בשטח בשטחה המוניציפלי של רמת השרון על מנת למלא את המגבלות".

דוברת וייזר אמרה היום: "אני קוראת לשר הביטחון לסגור לאלתר את מנחת המסוקים הפיראטי שהוקם על ידי חיל האוויר. מדובר במחטף של ממש בצל הקורונה. המנחת מסכן את חיי התושבים ופוגע באופן נחרץ באיכות החיים שלהם, כאשר המסוקים חגים מעל בתי התושבים בגובה של רק 70 מטרים. מדובר בהפקרות לאור יום וזילות בחיי אדם ואיכות החיים של התושבים באזור זה. זהו מחטף של משרד הבטחון והעומד בראשו שמסתתרים מאחורי "שיקולים בטחוניים" על פי חוק- כביכול, כאשר לא נעשתה שום פניה ליידוע הוועדה המקומית לתכנון ובניה של רמת השרון ויידוע התשבים, ולפיכך לא ניתנה לנו ההזדמנות להגיש הסגות והתנגדויות לתוכנית הזו. אנו תושבי השכונה המערבית, עומדים בפני מאבק עיקש משפטי, ציבורי וחברתי כדי להוציא מכאן את המפגע הבטיחותי החמור הזה. לא ייתכן שאף נציג ממלכתי לא נותן לנו מענה ותשובות ברורות על הקמת המנחת כאשר 2 ק"מ בלבד בקו אווירי נמצא שדה התעופה של הרצליה שכולל מגדל פיקוח ומרושת בכל האמצים הבטיחותיים והביטחוניים האפשריים.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע תפוז למיץ/מלון 4.90 ש"ח לק"ג. חדש! סניף הרצליה

ראש העירייה, אבי גרובר, אמר היום בנושא:

"המנחת הוא על שטח צבאי ותוכנן על ידי הצבא. השטח נמצא מוניציפאלית בשטחי מועצה אזורית חוף השרון. כל תהליך אישור המנחת לא עבר בועדות התכנון של רמת השרון, לא בועדה מקומית ולא מחוזית ולא ברור בכלל אם התהליך היה תקין. עיריית רמת השרון שכרה ותשכור לפי הצורך אנשי מקצוע כדי לנהל דיאלוג תכנוני ומשפטי מול הצבא. אנחנו בודקים את תקינות ההליך התכנוני ובמקביל את האלטרנטיבות. עוד השבוע תתקיים ישיבה של הנהלת העירייה על מנת לבחון את כל החלופות העומדות בפנינו. אנחנו נמשיך מתוך דאגה לתושבי רמת השרון. נעדכן בימים הקרובים".

מנחת המסוקים החדש במערב רמת השרון

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן