לפני קצת יותר משבועיים סיפרנו לכם על כוונת עיריית תל אביב יפו להכפיל את מחירי החניה בעיר למגיעים אליה מערים אחרות בתחילת מאי. אתר "וואלה" מדווח כעת כי יו"ר ועדת הכנסת לכלכלה, ח"כ דוד ביטן, הביע בישיבתה האחרונה של הוועדה התנגדות נחרצת למהלך. לדבריו, ההחלטה "אינה סבירה", ובמידה שהיא לא תחזור בה, יבוטל החוק הקובע כי לרשויות מותר להעלות תעריפי חנייה באופן עצמאי.

מנהל הרשות לתחבורה תנועה וחנייה בעיריית תל אביב, אופיר כהן, אמר בדיון: "יש לנו בעיר 340 אלף מקומות חניה, הכי הרבה בארץ כמובן, וזה לא מספיק. מספר מקומות החניה בעיר הוא גדל, אנחנו מוסיפים חניונים ציבוריים במחירים מסובסדים מאד, וטוב שכך. העיר נמצאת בעבודות של הרכבת הקלה והנתיבים המהירים. אנחנו מאמינים שעם כל הכבוד, מצוקת החנייה לא תיפטר אף פעם בהוספת חנייה, אלא באמצעות ניהול המשאב בצורה נכונה על ידי גביית מחיר יותר ריאלי. המחיר היום מסובסד ביותר. ההכנסות הצפויות מהגדלת תעריפי החניה הם פחות מ-0.3% מתקציב העירייה. הסיפור הוא לנהל את המשאב שנמצא בחוסר".

ח"כ ביטן השיב לו: "אם כך, למה אתם לא מעלים את התעריף ל-50 שקלים בשעה? זו הסיבה של כחול לבן, כדי שלא יבוא אדם שיש לו חנות ויחנה כל היום. זו הייתה המטרה, לווסת. החניות הן לא של אבא של ראש העיר".

יו"ר הוועדה פנה לנציגי עיריית תל אביב והבהיר להם כי "יש שתי אופציות: או שתחזרו חזרה למה שהייתם, או שנבטל את סמכות העיריות להעלות תעריפים כפי שהיה קודם לכן, רק באישור משרד הפנים ומשרד התחבורה. תן לנו תשובה תוך שבוע אם אתם מחזירים את המצב לקדמותו – 6.70 שקל לשעה, אם לא, נדע מה לעשות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן