מפגש ספורטיבי וחינוכי יוצא דופן התקיים אתמול (שלישי) בהרצליה: שר התרבות והספורט, חילי טרופר, נפגש עם תלמידות ותלמידי בית הספר היסודי גליל ים בעקבות היוזמה שלהם לקידום מהלך שבו יעקב ביננסון, מאמן השחייה של נבחרת ישראל הפראלימפית, ישיא משואה ביום העצמאות.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

הכל התחיל לפני מספר שבועות כשהוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות הזמינה את הציבור להציע מועמדות ומועמדים להדלקת משואה בטקס פתיחת יום העצמאות תשפ"ב, ה-74 למדינת ישראל.

תלמידות ותלמידי בית הספר היסודי גליל ים ביקשו להמליץ על יעקב ביננסון והם מילאו בעצמם את הטפסים הנדרשים, כתבו מכתבים אישיים לשר התרבות והספורט ופנו לוועדה הציבורית בקריאה לבחור ביעקב להיות אחד ממשיאי המשואה.

טרופר התרגש מאוד מהיוזמה וביקש להיפגש עם תלמידות ותלמידי בית הספר. ואכן, אתמול התקיים המפגש, כאשר לבית הספר הגיעו טרופר, ביננסון וראש עיריית הרצליה. במהלך המפגש הקריאו התלמידים לשר את המכתבים שכתבו וסיפרו לו על הפעילות החברתית-ערכית שעשו למען יעקב.

חילי טרופר אמר במפגש כי הוא מקבל מדי יום עשרות מכתבים, אבל המכתבים של תלמידי גליל ים ריגשו אותו במיוחד. טרופר סיפר לילדים שאחותו מתניידת על כיסא גלגלים והנושא הזה קרוב מאוד לליבו ולכן היה לו חשוב להיפגש עימם.

תלמידות ותלמידי גליל ים בחרו ביעקב לאחר שנחשפו לעולם המשחקים האולימפיים והפראלימפים במסגרת פרויקט חינוכי חברתי שהתקיים בבית הספר במטרה להטמיע ערכים של הכרת האחר, סובלנות ומצוינות.

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

הם הכירו את הסיפורים האישיים של השחקנים ואף פגשו את חלקם באופן אישי. כך התוודעו ליעקב, האיש שעומד מאחורי הזכייה במדליות הפראלימפיות הרבות שהספורטאים שלנו זכו בהן בשנים האחרונות.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן