האם בקרוב יונהג ברמת השרון שירות הסעות לתלמידי חטיבות הביניים והתיכוניים?

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

הצעה לסדר בנושא תעלה בישיבת המועצה, שתתקיים ביום ראשון הקרוב, על ידי שבעה חברי מועצה ממספר סיעות: דוברת וייזר – סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, צחי שריב – מחזיק תיק התחבורה, מיכאל דורון, באצ׳י אלקובי, עידן למדן, רמי בר לב וירון גדות.

בהצעתם מציינים השבעה כי חטיבות הביניים קלמן ועלומים והתיכונים רוטברג ואלון שוכנים במרכז העיר אבל משרתים תלמידים מכל קצות העיר. "למאות תלמידים בשכונות המערביות והמזרחיות של העיר אין מערך תחבורה ציבורית או שירות הסעות מספק", נכתב בהצעה, "בשכונות המערביות של העיר יש כ- 990 תלמידים. מדי בוקר ניטש קרב על מקום באוטובוסים. הנסיעות באוטובוסים הדחוסים אינן בטיחותיות. בהיעדר תחבורה ציבורית ראויה וזמינה נאלצים הורים רבים להסיע את ילדיהם ומכבידים מאד על התנועה הכבדה ממילא בעיר בשעות הבוקר".

עוד צוין בהצעה: "כמו במקרים רבים שבהם מתנדבת העיר לסבסד פעילויות ושירותים משלימים לתושבים המופעלים עלי ידי עמותות (רווחה דת ושירותי קהילה) כך גם כאן ראוי  שהעיר תאמץ גישה פרואקטיבית ותסייע למלא את הצרכים. עלות הסעה לכיוון לילדי מערב העיר נאמדת ב- 380 שקלים. כל אוטובוס יעלה אפוא בעלות שנתית כ- 80 אלף שקלים ברוטו.

בהצעתם דורשים שבעת חברי המועצה כי החל מ- 15 בינואר הקרוב יונהג שירות הסעות לתלמידי החטיבות והתיכוניים. עוד הם מציעים כי היקף הביקושים להסעות ייבחן בהקדם על ידי אחראית ההסעות באגף החינוך והיא תגיש דו"ח מפורט של צורכי ההסעות ממערב וממזרח העיר. דו"ח זה יידון בצוות היגוי מיוחד שיכלול את מנכ״ל העירייה, מחזיקת תיק החינוך, מחזיק תיק התחבורה והממונה על ההסעות ועל פיו ייקבע היקף ההסעות שיחלו, כאמור, לא יאוחר מה- 15 בינואר.

חברי המועצה מציעים כי תקציב ההסעות המשוער, בין 500 ל- 700 אלף ש״ח, יוכנס לתקציב העירייה לשנת 2022 וכי השתתפות ההורים בהסעות תהיה 70 שקלים לתלמיד לחודש, כאשר יידרש מינימום של 40 תלמידים להפעלת הסעה. עוד הם מבקשים כי צוות ההיגוי ינהל מעקב אחר יישום ההחלטה וההסעות וימסור עדכון ודיווח למועצת העיר בתוך 45 יום ולא יאוחר מישיבת המועצה בראשית מרץ 2022.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

איתי קפלינסקי, יו"ר הנהגת ההורים היישובית רמה"ש: "הנהגת ההורים היישובית מודה לחברי המועצה על שהם קשובים למצוקת התלמידים אותה הצגנו בפני חברי ועדת החינוך בראשית השבוע ואנו מייחלים לפתרון מהיר בנושא".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן