תושבים המתגוררים ברחוב הנמצא במערב העיר טוענים כי הוצאת שולחנות לרחבה ציבורית בשבתות גורמת למפגעי רעש. בעל בית הקפה טוען כי מדובר בשטח פרטי השייך למרכז המסחרי

שרון יונתן

תושבים המתגוררים ברחוב יצחק אלחנן במערב העיר טוענים כי מתקיימים מפגעי רעש מבית הקפה "קרמה קפה" (קפה קרמל לשעבר) הנמצא ברחוב יצחק אלחנן 5.

התושבים המתגוררים בבית המשותף שנמצא מעל בית הקפה טוענים כי לאחרונה התרבו המקרים בהם בית הקפה הוציא שולחנות לרחבה ציבורית ובכך נגרמים לתושבים מפגעי רעש.

אסתר אוחנה, המתגוררת מעל המסעדה, הסבירה השבוע:

"מדובר בבית קפה שפועל בתוך מרכז מסחרי קטן, אבל זאת לא סיבה להוציא שולחנות החוצה לרחבה ציבורית בעיקר בשבתות, ממש מתחת לאף שלנו.  אנחנו לא צריכים לשמוע בשבת את הסכינים המזלגות של הסועדים כאילו זה אצלנו בסלון. כל שבת הופכת כאן לגהנום בשבילנו".

לדבריה, במקום אין דין ואין דיין: "משום מה לבעלי החנויות במרכז המסחרי יש תחושה שהכל מותר להם. זה שמדובר במרכז מסחרי לא אומר שהכל מותר להם. יש פה תושבים שצריך להתחשב בהם".

לדברי אסתר, כל פניותיה לעירייה לא הועילו:

"פניתי לעירייה פעמים רבות ותמיד נעניתי שהנושא יטופל, אבל בפועל לא קרה שום דבר ולראיה שבית הקפה ממשיך להוציא שולחנות לשטח הציבורי כמו שקרה בשבת האחרונה. אנחנו בסך הכל רוצים את השקט שלנו".

מתן שנק, הבעלים של בית הקפה "קרמה קפה", מסר בתגובה:

"מהידוע לי, מדובר בשטח פרטי ששייך למרכז המסחרי. לא בדקתי מול העירייה כי לא היה לי צורך בכך. זה גם לא מדויק שכל שבת הוצאו שולחנות לרחבה. זה קרה אולי פעמיים. בשבת האחרונה היה אירוע בפנים ונענו לבקשת סועדים שרצו לשבת בחוץ. בנוסף, חשב לי לציין שכאשר דרשנו מהעירייה לשפץ את הרחבה נאמר לנו שזה שטח פרטי ששייך למרכז המסחרי ובעוד בעלי העסקים היו מוכנים להשתתף במימון השיפוץ הרחבה הדיירים התנגדו להשתתף במימון".

מהעירייה נמסר בתגובה:

לבית הקפה היתר להוצאת שולחנות לפי שרטוט מוגדר ומאושר. בשבת התקבלה תלונה כי בית הקפה חרג מהתווי שהוגדר לו. אנו בודקים את הענין ואם ימצא שאכן חרג או שיחזור על כך הדבר יאכף.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן