אחרי שנתיים של סגרים ובידודים, ביום ראשון הקרוב (19 בדצמבר) יתקיים האירוע השנתי של מועדון "מעגל נשים" טנג'נט 16 הוד השרון שכל הכנסותיו יוקדשו למען אוכלוסיות חלשות ובסיכון.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

נפגשתי לשיחה עם גבירה ולקוביץ, המכונה האישה והאגדה. אחת הנשים הכי מוכרות ומוערכות בעיר ומי שהקימה את מועדון "מעגל נשים" בהוד השרון. "יום אחד בשנה זה נותן לנו כוח ותקווה ל- 364 הימים האחרים", היא משתפת אותי בראיון מיוחד ל"שרון און ליין".

גבירה, ספרי לנו מניין נולד הרעיון.

"בגיל 14 בר, הבן שלי, כבר היה חסון וגבוה. הגיע הביתה בסוף יום הלימודים וסיפר שלא אכל את הכריך. לא חשבתי שמישהו יעז איתו. אח״כ, כשהוא כבר עלה על זה שהכריך נלקח מהתיק אני כבר הייתי אצל מנהלת הספר. דפקתי בדלת וסיפרתי לה. מנהלת בית הספק פתחה מולי ארון מלא בלחמים טריים וממרחים".

בהוד השרון יש נזקקים?

״כן ולפעמים זו גם הזנחה, ההורים יוצאים מוקדם לעבודה. ביום שלמחרת עשיתי שני דברים, שמתי לו שני כריכים בתיק. התקשרתי לחברה טובה סיגל ואז הגיעה ההחלטה ששינתה את חיי. את סיגל פגשתי מדי יום חמישי אצל הספרית, היא הייתה נשיאה יוצאת של ארגון מעגל נשים ישראל ומתוקף תפקידה היא הקימה מעגלים חדשים. אני מוכנה אמרתי לה, בואי לפגישה, אני אדאג למתנדבות. טלפון לבתיה ולסיגל וכבר היינו 7 חברות. חזרתי מהעבודה לבית עם ארבעה ילדים כשהקטנה בת שנתיים וחצי. אני זוכרת את עצמי מגלגלת סושי למפגש הראשון. כשכולן הגיעו עוד הייתי במטבח והן מיד הושיטו יד. סיגל הגיעה והביאה איתה את כרמי. הערב הזה, ההחלטה, הארון עם הכריכים והכריך שנלקח, הם התפנית שלי בחיים. עד לאותו רגע נשאתי בתואר המכובד – מעצבת אשת קריירה ואמא לארבעה".

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00
גבירה וולקוביץ'

גבירה ולקוביץ. מייסדת מעגל נשים הוד השרון. צילום: שרון לייבל

גבירה ממשיכה: "באותו ערב נוסף לי תואר, יו״ר מעגל נשים 16 הוד השרון והמושבים. איתי בצוות היו סיגל הסגנית בתיה המזכירה ורונית הגזברית. למעגל הצטרפו כבר בפגישה השניה עוד אחיות ומהרגע הראשון התחלנו לעבוד. אני זוכרת את אירוע ההתרמה הראשון בחצר משפחת קריב. הצגה ומיד אחריו היה לנו כסף שאותו תרמנו לסיור לשביל התפוזים. אני זוכרת את ניידת על”ם אצלי בחניה ואנחנו מאבזרות אותה בכדי שיוכלו להסתובב ברחובות ובפארקים בלילות ואיזו התרגשות הייתה לצאת איתם לסיבוב לילי בערב חנוכת הניידת".

מהן הפעילויות העיקריות של מעגל הנשים?

"17 שנים שהמעגל פעיל בעיר. אין מועדונית שלא שיפצנו, אין פרויקט שנתבקשנו ללוות שלא ליווינו. יש את אלה שהם איתנו בשגרה כבר שנים כמו בית השחף, בית הגפן, פאולינה והנערות, השקופים, נערות עמיחי, פרויקט חורף חם עם הסורגות, פרויקט צל״ש והרשימה עוד ארוכה, אבל אלה הם מה שנקרא כבר המשפחה השניה שאנחנו דואגים לה, יש פרויקטים כמו סיוע ל״בית של עומר״, שיפוץ ״בית אוהב״ בכפר סירקין, שיפוץ בפנימיית ״עלומים״ בכפר סבא, חדר מוזיקה בפנימיית ״נווה צאלים״ ורק בקיץ האחרון שיפוץ ואבזור מועדון בפנימיית ״הדסה נעורים״. אפילו לטבריה הגענו וסייענו בהקמת מרכז לנפגעות תקיפה מינית בבית חולים פוריה. ויש את השגרה סלי מזון בחגים, חבילות לחיילים מתנות יומולדת לילדי פנימיות סדנאות לחולות סרטן אנחנו גם שם". העבודה אינה פרטית או פרטנית אנחנו פועלות בשיתוף פעולה מלא עם רכזת המתנדבים והרווחה בעיר. פעם בשנה ישנו פרויקט ארצי משתנה שנבחר ברוב קולות על ידי כל המעגלים ואנחנו לוקחות חלק בו". כל העיר והנהלת העיר מכירים את מסיבות הפורים שאנחנו מקיימות כבר למעלה מעשור. ההרצאות שלנו הן של מרצים מהשורה הראשונה ותמיד יש כיבוד ופינוקים בדרך. המחיר הוא סמלי אבל הערך שלו הוא גבוה".

איך הקורונה השפיעה על הפעילות שלכן?

"בשנתיים האחרונות לא יכולנו לקיים אירועים אולם המשכנו מה שנקרא ״עסקים כרגיל״. דווקא עכשיו הם היו זקוקים לנו יותר ואנחנו הקפדנו לא לשבור שגרה. וכמו נס פך השמן גם כשחשבנו שכבר אין פתאום נמצא תורם".

זה הזמן להודות לעוסקות במלאכה.

"כל זה קורה בראש ובראשונה בזכות חבורת הנשים המופלאה הזאת שמתנהלת כמו יחידה מובחרת עם חלוקה לתפקידים ופרויקטים, ישיבות עד לשעות הקטנות ועבודת צוות מכילה ואוהבת. כל זה לא היה קיים אילו לא היו לנו כל השותפים בדרך, מקניון איילון ועד התורמים הקבועים ותמיד נמצא יד מושטת לעזרה והכי הכי חשוב זה שהם אומרים לנו תודה על הזכות. אנחנו חלק מארגון בינלאומי בו אף אחת לא לוקחת שכר, הכל בהתנדבות מלאה, אין מטה ואין הוצאות ניהול, הרווחים כולם חוזרים לקהילה הארגון חרט על דגלו ערכים של עשיה וחברות, מעגל נשים הוא לנשים צעירות באמצע החיים עד לגיל 40 וארגון ההמשך טנג׳נט הוא לנשים מעל גיל 45, הארגונים פועלים בשיתוף פעולה מלא גם עם ארגון הגברים שולחן עגול ישראל – Round Table Israel.

גבירה מסכמת את הריאיון: "למה אני מספרת לכך את כל זה? כי אני בהודיה תמידית לאותו תלמיד שלקח לבן שלי את הכריך, הוא היה המקפצה שלי. בזכות אותו מקרה גיליתי את יכולות ההובלה שלי, למדתי את ערך הנתינה, התעצמתי, הרווחתי חברות שהיום הם המשפחה לימים הייתי נשיאת הארגון נשאתי תפקידים שונים לאורך כל הדרך בבורד הארצי והיום אני חברה פעילה בארגון ההמשך טנג׳נט. הבית שלי, בעלי והילדים מעריכים ולמדו להיות קשובים לזולת, אומרים שאנשים שמתנדבים מאושרים יותר, אנחנו ההוכחה. והנה החיים חוזרים למסלולם ואנחנו לפני אירוע התרמה ראשון".

לרכישת כרטיסים ליחצו כאן 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן