ביום ראשון הקרוב (5 בדצמבר) יתקיים דיון נוסף במשפטו של הרוצח ברק בן עמי, שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון ברצח בתם התינוקת, גוני, ובניסיון לרצוח את האם לירון ואת בתם הנוספת. בדיון הקרוב צפויה האם להעיד ולתאר את "היום שאחרי הרצח" ובפנייה נרגשת לתושבי הוד השרון והסביבה היא מבקשת: "בואו לתמוך בי בשעתי הקשה".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?
לידור דרור עם בנותיה, טרם הרצח. צילום: פרטי

לירון דרור עם בנותיה, טרם הרצח. צילום: פרטי

ב-6 במרץ בשנה שעברה, גמלה בליבו של ברק בן עמי ההחלטה להמית את מי שהייתה אז אשתו, את בתם הפעוטה ואת בתם התינוקת ולאחר מכן לשים קץ לחייו בעקבות ויכוח. בן עמי התקרב ללירון שישבה באותה העת על הספה כשהתינוקת גוני בזרועותיה, הכה אותה באגרוף בפניה, דחף וחנק אותה. מיד לאחר מכן נטל סכין מטבח ודקר את לירון מספר פעמים במטרה לגרום למותה. ברק חנק שוב את לירון ודקר אותה בצווארה באמצעות הסכין. לאחר מכן ניגש הנאשם אל התינוקת, ודקר אותה באמצעות הסכין. אז הנאשם דקר את בתו השנייה באמצעות הסכין על מנת לגרום למותה.

ברק בן עמי הודה ברצח בתו התינוקת גוני, בת 10 חודשים בלבד, ובניסיון לרצוח את גרושתו לירון דרור ובת נוספת (3). בהתאם להסדר הטיעון, הורשע במיוחס לו ונשלח למאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר.

"ישמעו על הסבל וההשלכות של מעשי המפלצת"

בפוסט בפייסבוק שפרסמה האם, לירון, תושבת הוד השרון, לקראת עדותה ביום ראשון היא מבקשת מתושבי הוד השרון והסביבה: "בואו לתמוך בי בשעתי הקשה". בראיון ל"שרון און ליין" – הוד השרון, מסבירה האם: "הדיון יחל בשעה 08:30 בבית המשפט המחוזי בלוד – והפעם על הפרק שני נושאים ואני עולה לדבר מול השופטים. הנושא הראשון הוא הגדרת הרצח. אמנם כבר נקבע כי יוטל על הרוצח מאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר בפועל ובמצטבר, אך בדיון הפעם בית המשפט ישמע על היום שאחרי הרצח, על הרגע שבו אנחנו מתעוררות בבית חולים ואמא צריכה ללכת לקבור את התינוקת שלה. "הם ישמעו על הסבל וההשלכות של מעשי המפלצת מאז שיימשכו כל חיינו ובהתאם ייקבעו יתר רכיבי העונש", אומרת לירון.

הנושא הראשון במסגרתו תעיד לירון הוא במסגרת דרישת הפרקליטות כי הרצח יוגדר "רצח חריג בחומרתו". משמעות ההגדרה היא שהרוצח שנגזר עליו מאסר עולם יוכל לעתור לקציבת העונש שלו רק לאחר 15 שנה (במקום 7 שנים) ומאסרו ייקצב למינימום של 40 שנה (במקום 30 שנה). "אין ספק שעבור הבת שלי ועבורי כל יום שמקרב את אפשרות שחרורו של הרוצח שלנו מהווה עבורנו יום של אימה וסיוט כי אנחנו למעשה מהוות מטרות נעות במרחב הציבורי עבור המפלצת להשלמת התוכנית שלו. מדובר במציאות קשה, עגומה ומפחידה ויש לה המון רבדים. דעו לכם, שמי שישן בשקט בלילה טועה. ישנם רוצחים מסתובבים בינינו אם מפני שמאסרם נקצב וקוצר ואם מפני שקיבלו חופשה מהכלא!"

הנושא השני שבה תעסוק עדותה של לירון דרור הוא גובה הפיצוי. "אין שום סכום בעולם שיכול להוות פיצוי למעשים והתוצאות של המפלצת ברק בן עמי. שום סכום כספי לא יכול להחזיר את גוני שלי מהמוות או לעזור להפיג את הסבל של ב', אומרת האם, "בחוק היבש מדובר על סכום פיצוי מרבי של 258 אלף שקלים על כל עבירה בכל אחת מאיתנו. בפועל, לפי מה שהבנתי, אין שום חובה לפסוק את הסכום המרבי, וכל שופט או הרכב פוסק לפי שיקול דעתו. הסיבה שאני מתעכבת על זה היא לא בגלל הכסף, כי למעשה אני יכולה לתלות את הצו הזה במסגרת על הקיר וזהו. הרי אנחנו הקורבנות כנראה לא נראה שקל מהפיצוי המדובר. הסיבה שחשוב שייפסקו את הפיצויים המרביים היא עקרונית ומוסרית ויש לכך השפעות לעתיד. בואו נקווה כולנו שהמפלצת יישאר כל חייו בכלא. כי אם לא, הוא יגיע לסיים את מה שהתחיל"

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

לירון, את פעילה מאוד מבחינה חברתית-קהילתית מאז הרצח.

"במהלך השנה האחרונה קיבלתי פניות מנשים שנמצאות במצב כזה, אחיות של, אימהות של… אני מפנה את כולן למרכזי הסיוע. פה, בהוד השרון, יש את המרכז לשלום המשפחה שאני מפנה גם אליו, ליבי נחמץ על כל סיפור כזה שאני שומעת. כמו כן השתתפתי בפאנלים שעוסקים בהעלאת המודעות לאלימות נגד נשים, שם חשפתי את סיפורי האישי מתוך רצון של כל המבטים שפוגשים אותי וחוששים לגשת אליי, שירגישו קצת יותר נוח לפנות אליי. לקחתי חלק במיזם ״תינוקות של החיים״ שמציל אימהות מאלימות, בטקס נטיעות בלב לזכר קורבנות האלימות ולכבודן של השורדות ביוזמת הקרן הקיימת לישראל, בשיתוף ארגוני הנשים ויצו ואמונה ועוד. אני מבטיחה להמשיך להיות קולן של אלפי נשים בעולם וגם קולן של השורדות. אלימות במשפחה ונגד נשים פוגעת בכולנו ומהווה איום ממשי על החברה שלנו".

הדיון במשפט הרוצח ברק בן עמי יתקיים ביום ראשון בשעה 08:30 בבית המשפט בלוד, רחוב הציונות 3.

גוני ז"ל ואחותה. האם מבקשת תמיכה ציבורית. צילום פרטי

גוני ז"ל ואחותה. האם מבקשת תמיכה ציבורית. צילום פרטי


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן