ארבע שעות ו- 57 דקות. זהו משך הזמן שנמשכה אמש (ראשון) ישיבת מועצת העיר באולם הישיבות בבניין העירייה. ישיבה נוספת שלא הוסיפה כבוד לנבחרי הציבור ברמת השרון.

בפתח דבריי חשוב לי להדגיש, 17 חברי המועצה של רמת השרון הם אנשים איכותיים ואינטלגנטים שטובת העיר ותושביה לנגד עיניהם. יש ביניהם בעלי תפקידים ומשרות בכירות במקומות עבודותיהם. מצד שני, ישיבת המועצה אתמול, כמו לא מעט בשנים האחרונות, הייתה מבישה בהתנהלותה.

הדברים שאכתוב מיד בוודאי שלא באים בניסיון "לחנך" את חברי המועצה ולשנות את התנהגותם, אלא פשוט להציב בפניהם מראה, איך הם נראים ונתפשים בעיני הציבור שאותו הם מייצגים.

ומהצד זה נראה נורא ואיום. אין מילה אחרת לתאר את זה. יש שיגידו שזה מתנהל כמו שוק, יש שיגידו כמו שכונה ואי אפשר לומר שאינם צודקים. חברי מועצה שלא מכבדים איש את רעהו, נכנסים לדבריו של האחר, הערות ביניים עוקצניות מכל כיוון, טונים גבוהים, ווליום בלתי נסבל, צעקות, התלהמות הדדית, ויכוחים בלתי פוסקים. כל מי שצפה בישיבה אמש (וטוב שאלו היו רק עשרות תושבים בלבד) יודע בדיוק למה אני מתכוון.

בצד הפרקטי, חמש שעות ישיבת מועצה ובסך הכל דיון על ארבעה נושאים עיקריים. לחלק מהנושאים כלל לא הגיעו. לא הגיוני ולא סביר שהחלטות חשובות מתקבלות אחרי חצות בתום ישיבה של שעות. זה לא אמור להיות ככה. עד לפני הקורונה, עוד היו מדי פעם הערות ביניים מהקהל שהפריעו לניהול הישיבה. כיום, הם שם לבדם באולם הישיבות. אף אחד לא מפריע להם לנהל דיון רציני ורגוע. הבעיה שהם אלו שמפריעים אחד לשני.

לזכותו של ראש העירייה, אבי גרובר, ייאמר שהוא לא דוגל בשיטה של השתקה והגבלת זכות הדיבור של חברי המועצה. מצד שני, בשל הדברים שציינתי למעלה, ישיבות המועצה הופכות לבלתי נסבלות, כאלו שלא מכבדות. לא את מועצת העיר, לא את תושבי העיר ולא את רמת השרון כולה.

ובכל זאת, נדונו אמש מספר נושאים חשובים והנה הם כאן לפניכם בקצרה:

אושרו תב"רים במאה מיליון שקלים

הנושא הראשון בישיבה היה אישור תב"רים (תקציב בלתי רגיל) שאושרו בועדת כספים. למועצה הובאו ארבעה תב"רים חדשים בעלות של 20 מיליון שקלים: הרחבת בית ספר רמב"ם – 12 מיליון שקלים, רצועת הנופש המזרחית – 5 מיליון שקלים, פיתוח בית ספר דורון – 2 מיליון שקלים, שיקום כיכר העירייה – מיליון שקלים. בנוסף, הובאו 6 תב"רים פעילים לעדכון: גלילות צפון שלב ג' – 80 מיליון שקלים, שיפוצי מוסדות חינוך – 2 מיליון שקלים, הקמת מגרש אימונים במורשה – 2 מיליון שקלים, תכנון תב"ע ברחוב בראשית – 500 אלף שקלים, השקעה במתקני ספורט – 500 אלף שקלים, גלריה במפעל המים – 360 אלף שקלים. לאחר דיון ארוך שנמשך כשעתיים וחצי הובאו התב"רים להצבעה, כל אחד בנפרד, וכולם אושרו ברוב קולות.

קורצקי משך את הצעתו

יעקב קורצקי, סגן ראש העירייה, הודיע בישיבה כי החליט למשוך את הצעתו לסדר בנושא פינוי ישיבת ההסדר רמת השרון מבית הכנסת בר יוחאי כפי שפרסמנו ב"שרון און ליין" ביום שישי. קורצקי הבין שלא יהיה לו רוב להצעה לפי ישיבת ההסדר תתפנה למבנה באזור התעשייה עד תחילת אוגוסט והודיע כי תוקם וועדה שתדון בנושא ותביא את החלטתה למועצה תוך חודש וזאת על מנת להגיע להסכמה רחבה בקרב חברי מועצת העיר. קורצקי ציין כי מי מחברי המועצה שירצה להיות חבר בה יוכל ולא שלל את הרעיון כי בראשות הועדה יעמוד חבר המועצה וסגן ראש העירייה, עידן למדן, שבעבר הגיש עתירה לפינוי הישיבה.

גרובר נגד גדות ולהיפך

נושא נוסף שהגיע לדיון במועצה היה מינויו של חבר המועצה ירון גדות לחבר בוועדת מכרזים במקומו של שמוליק גריידי שנבצר ממנו להמשיך לכהן כחבר בוועדה בשל סיבות רפואיות והוא ביקש כי גדות יחליפו כנציג האופוזיציה בוועדה. ראש העירייה, אבי גרובר, התנגד למינויו של גדות בטענה כי מדובר ב"איש רע מאוד" לדבריו שמנסה לסכסך בין תושבים בעיר. גרובר ציין כי בשל התנהגותו של גדות הוא לא מוכן לתמוך בהצעה. מספר חברי מועצה הסכימו עם גרובר וציינו כי אינם אוהבים את התנהלותו והתנהגותו של גדות, אבל מצד שני אין לאסור את כהונתו כחבר ועדת המכרזים כנציג אופוזיציה. גדות אמר בתגובה לדבריו של גרובר: "מי שמשקר, מסית תושבים אחד נגד השני ושנוא בעיר הזאת זה אתה ראש העיר. אתם לא רוצים לשים אותי בוועדות כי אתם מפחדים". בסופו של דבר, עברה ההצעה ברוב קולות וגדות יכהן כחבר בוועדת מכרזים.

יוקם פעוטון לילדים עם צרכים מיוחדים בסמטת ורד

דיון סוער נוסף היה בקשר להצעה לסדר שהגישו שישה חברי מועצה בדבר הקמת פעוטון לילדים עם צרכים מיוחדים במבנה גן בסמטת ורד בנווה רסקו כפי שפרסמנו ביום חמישי ב"שרון און ליין". ראש העירייה, אבי גרובר, טען בדיון כי לא היה ניסיון לעכב את הקמת הגן בסמטת הורד אלא לבחון הצעות נוספות, ביניהן הקמת גן במיקום זמני והדגיש כי אין סיכוי שהגן יהיה מוכן במיקום זה עד פתיחת שנת הלימודים. להצעה זו התנגדה דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, ועמדה על כך, יחד עם יתר חברי המועצה שהגישו את ההצעה, כי הגן יוקם בסמטת הורד. צחי שריב, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה, שלגביו נטען כי הוא עומד מאחורי העיכוב בתהליך מאחר שהוא מתגורר בסמיכות לגן, הבהיר כי אינו מתנגד להקמת הגן בסמטת הורד. בסופו של דיון קשה עברה ההצעה פה אחד.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן