עיריית הרצליה תקיים בשבוע הבא מגוון פעילויות לכבוד יום האישה הבינלאומי. הפירוט המלא בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

עיריית הרצליה, באמצעות מינהל נשים, מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, החל ב-8.3 (יום ראשון הבא), עם מגוון אירועי תרבות ואמנות, כולם בהיבט נשי מעורר השראה.

האירוע המרכזי ביום האישה הבינלאומי הוא פופ אפ נשי "שעשני אישה", אשר יציג חגיגה נשית ויאיר את העשייה של 13 נשים ונערות הרצלייניות נבחרות, שהשאירו חותם בתחומי עיסוקן. סיפוריהן של הנשים הללו יוצגו בוידאו ארט. במקביל, יקיימו ארבע נשים הרצאות בסגנון טד, יוצגו שירים של משוררות הרצלייניות ויצירות אומנות של אמנויות הרצלייניות וכן יתקיימו מופע ריקוד ורסיטל.

אירוע הפופ אפ ייערך במרכז התרבות תאו ב-8.3 בשעה 19:00 והתערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב עד ה-10.03 כולל.

גם המרכזים הקהילתיים ברחבי העיר יקיימו מגוון אירועים במסגרת יום האישה. באחד מהם, ביום רביעי הקרוב, 4.3, בשעה 20:00 תיערך במתנ"ס נוף ים הרצאהסוחפת ושנונה של שתי נשים מעוררות השראה: לייזה פאנלים, הבלוגרית המוכרת של עולם האוכל, שתספר על חייה כאמא וכאישה עובדת ומצליחה, וטינה בוסויק, חירשת מלידה, תספר על דרכה להצלחה כאשת נדל"ן בינלאומית. עלות ההרצאה הינה 40 שקלים ויש צורך בהרשמה מוקדמת דרך אתר מרכזים קהילתיים הרצליה

ב-13.3 בין השעות 13:00-09:00 יתקיים אירוע "שישי נשי" במתנ"ס נווה עמל – הפנינג נשות עצמאיות  עם יום פתוח לכל נשות העיר. במהלך האירוע תתקיים גם הרצאה של השחקנית והסטנדאפיסטית יעל לבנטל, "הומור מפרק מוקשים" – בה היא משתמשת בהומור כ"מפרק מוקשים ביום יום בבית ובעבודה" ומדברת על המציאות בה אישה היא בת זוג, אם, מפיקה, נהגת, מבשלת, מפרנסת, שחקנית, קבלנית.

איה פרישקולניק, מ"מ וסגנית רה"ע הממונה על תיק החינוך ותיק הנשים, התייחסה ליום האישה: "עיריית הרצליה מחויבת לפעול לקידום מעמד האישה ולהבטיח מרחב ציבורי בטוח עבור כל תושבי ותושבות העיר. אירועי יום האישה הם הזדמנות נוספת להעלאת המודעות למאבק להעלמת 'תקרות זכוכית' מחיינו".

למידע על אירועי יום האישה הנוספים בחודש מרץ ניתן להיכנס לאתר העירייה או לדף הפייסבוק של מינהל נשים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן