פצצה פוליטית ברמת השרון: חברי המועצה דוברת וייזר (סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך) ומיכאל דורון, מספרים 2 ו- 3 בסיעת "בית" בראשותו של אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, הודיעו היום (שבת) על פרישתם מהקואליציה ומעברם לשורות האופוזיציה שתגדל באופן רשמי לחמישה חברי מועצה (ביחד עם רוני בלקין, ירון גדות ושמוליק גריידי).

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

הצעד של השניים אינו מפתיע וכמו שאומרים הכתובת הייתה על הקיר בענק וזאת משום נתק ממושך בין השניים לראש סיעתם.

למרות זאת, מה שאולי קצת מפתיע זה הפוסט החריף והנוקב שפרסמנו היום (שבת), אותו פתחו במילים קשות נגד התנהלותו של ראש העירייה, כאמור ראש סיעתם: "היעדר מנהיגות. היעדר מובילות, היעדר יוזמה, היעדר קבלת החלטות, היעדר שקיפות, היעדר כבוד, היעדר יושרה, אכזבה עצומה מן האיש שאתו הלכנו כברת דרך משמעות".

וייזר ודורון הסבירו בפוסט: "הקפדנו לבוא לישיבות סיעה שבועיות לדיונים של מדיניות. התאפקנו להכיל את חוסר הכבוד שלו (גרובר – ש.י), כשהוא יושב מולנו בכל ישיבה שקוע בטלפון. ישיבה אחר ישיבה הסתיימה בלא כלום. ללא החלטות. ללא משימות לביצוע. המשכנו לקוות. ביקשנו שייתן לנו לעזור, להשתתף, לשאת בנטל. אבל כלום. במשך שנים ספגנו מן הציבור קיתונות של ביקורת על שאנחנו ״החבובות של גרובר״ שאנחנו מגינים עליו בכל מחיר. שאין לנו עמוד שידרה. שאין לנו חשיבה עצמאית ביקורתית והמשכנו להאמין שזה ישתנה. כי רצינו מאד שזה יהיה אחרת, כי זו המשמרת שלנו ואלה חמש שנים קריטיות לעתיד העיר. היום אנחנו צריכים להודות בלב כבד שטעינו".

השניים מוסיפים: "אבי גרובר הוא מס' 1 ברשימה שלנו, סיעת בית, אבל הוא מעולם לא היה שותף אמיתי, לא שקוף, לא משתף, לא מתייעץ, לא מפרגן, לא נותן מקום. ואם אין שותפות, מה הטעם בהעמדת פנים. הגיעה העת לפרוש. מהיום אנחנו באופוזיציה. זה יום עצוב עבורנו, אבל גם סוג של הקלה ושחרור".

אבי גרובר ודוברת וייזר

אבי גרובר ודוברת וייזר בימים טובים יותר. צילום: ינאי יחיאל

במכתב ששיגרו השניים לגרובר הם מתארים התנהלות בלתי אפשרית מצידם, כאשר הם מנסים להיות שותפים לעשייה, אך גרובר מונע זאת מהם: "לעיתים נראה שככל שאנחנו מבקשים לעשות בהתנדבות ולהמריא, אתה מצידך עובד בלקצוץ לנו את הכנפיים. קצרה היריעה מלתאר את הנושאים שביקשנו להיות מעורבים בהם; להוביל, להניע, לתמוך. תיק חינוך (שאתה מתערב בו ולא משחרר), הסעות תלמידים, מאבטחים, תכנון אסטרטגיית חינוך לטווח ארוך –  בית ספר דורון, מנחת המסוקים, שתיל, ארנה. בית ספר רימון, מיתוג העיר, ערים תאומות, הצענו להוביל את ההתחדשות בסוקולוב, המוזיאון הגיאולוגי, תכנון 42 הדונמים בגלילות צפון. תיק אסטרטגיה עקר מאמצעים, חגיגות ה-100 ללא תקציב וסמכויות של ממש. אתה משכת בכתפיים. לא ראית איפה הבעיה, המשכת להבטיח שדלתך פתוחה לנו 24 שעות ביממה להשתתף ולהיות לצידך בצמתים החשובים ולהשפיע. יותר ויותר התברר לנו שהצהרות לחוד ומעשים לחוד".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

החותמת האחרונה לנתק המוחלט ולצעד הקיצוני היה פרשת הסעות התלמידים שעליה כתבו לגרובר: "פרשת ההסעות של התלמידים העידה כאלף עדים על חוסר השקיפות, חוסר הפרגון ועל החתירה שלך נגד חבריך לסיעה. אפשר וראוי היה למקסם את האתגר הזה לטובת העיר, התלמידים, ההורים והסיעה שלך (בסדר הזה) אבל בחרת למדר את מחזיקת תיק החינוך, מס׳ 2 שלך, כאילו הייתה אויבת שלך ולא שותפה לדרך".

וייזר ודורון הוסיפו: "מקץ שלוש שנים הגיעה העת להודות בפה מלא: ההבטחות לא התממשו. האכזבה שלנו עצומה. אכזבה ממך כשותף ללא שקיפות וקולגיאליות. אכזבה ממך כמנהל ומנהיג. רמת השרון בניהולך הולכת ומאבדת את זוהרה ואת מעמדה. איבדנו שליטה על התכנון של גלילות דרום, הנחיתו עלינו מסוקים, העבירו מעלינו נתיב מטוסים לנתב״ג, נכנענו להשבתת ההתחדשות של סוקולוב המתפורר בגלל המטרו, המדינה מקימה מרכז פסולת אזורי בחצר האחורית שלנו. בשלוש שנות ניהולך גם העמיק השסע בין דתיים לחילונים. וברמת היום יום יש תחושה שהעיר ללא ניהול, ללא משילות".

גרובר העדיף בשלב זה שלא להגיב לפרישתם מהקואליציה של שני חברי סיעתו ולדברים שאמרו נגדו.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן