לאחרונה נערך דיון שעסק בשמיעת ההתנגדויות לתכנית קריית הצעירים כפר סבא, במסגרתה האזין החוקר אדיב נקאש במטה מינהל התכנון בירושלים, להתנגדויות שהוגשו לתכנית.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

הקמת השכונה אמורה לתת פיתרון למצוקת הדיור לצעירים בכפר סבא.

הישיבה נערכה במעמד ראש עיריית כפר סבא רפי סער, מהנדסת העיר עליזה זיידלר גרנות, אדריכלית העיר מיכל שרייבר ונציגי מינהל ההנדסה, אדריכל התכנית עפר קורין וגורמים נוספים.

במסגרת הדיון האזינו חברי מטה מינהל התכנון הארצי לבעלי ההשגות, שהשמיעו את השגותיהם והעלו סוגיות מגוונות. במהלך הדיון הבטיחו נציגי המנהל שיבואו לקראת החקלאים ויסיעו להם ככל הניתן.

במהלך הדיון דחה על סף אדריכל התכנית את ההתנגדויות שהוצגו ע"י מועצת אזורית דרום השרון וחברי מושב צופית ומתנגדים נוספים, ותמך במרבית עמדות העירייה שהוצגו על ידי נציגי עיריית כפר סבא, תוך שהוצעו תיקונים לנושאים הרבים שהעלה הצוות המקצועי.

המשתתפים בדיון במינהל התכנון. צילום: דוברות עיריית כפר סבא

המשתתפים בדיון במינהל התכנון. צילום: דוברות עיריית כפר סבא

בין השאר ציין האדריכל כי התכנית מעודדת שימוש בתחבורה ציבורית על ידי יצירת תשתית העדפה לתחבורה ציבורית כחלק אינטגרלי ממערך התנועה. הוא הוסיף כי התכנית מתחשבת בשכונות הסמוכות בבינוי נמוך ומצטיינת בשמירה על הפארק הליניארי העוטף את שכונת קפלן, תוך חיבור לאתר טבע עירוני יער קפלן הפתוח למסדרון האקולוגי.

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

ראש העירייה סער: "ממשיכים בכל הכח בתוכנית קריית הצעירים בכפר סבא שתסייע לצעירים, משפחות חד הוריות וסטודנטים להמשיך להתגורר בעיר הולדתם במחירים שפויים. לא ניתן לעצור את הבניה למשפחות הצעירות בעיר. תוכנית מערכות התחבורה המתקדמות שיוקמו, יתנו פתרון יעיל ומסודר לגודש בכבישים בכפר סבא. נקדם את התכנית באופן מקצועי תוך שמירה על החקלאות באזור ועל יישובי הסביבה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן