בישיבת ההנהלה המשותפת של מרכז השלטון המקומי ומרכז השלטון האזורי שהתקיימה היום (חמישי, 18.5), הוחלט על המשך המאבק בחוק "קרן הארנונה". בין היתר הוחלט על הפסקת השביתה ברשויות המקומיות, ועל עתירה לבית המשפט.

ההחלטה נובעת מרצון הארגונים להעביר את צעדי המאבק בחוק כך שיכוונו נגד הממשלה, ולא יפגעו בתושבים.

השלטון המקומי אף הקים צוות פעולה אשר ירכז את הפעולות שינקטו במאבק מול הממשלה, מבלי לפגוע בתושבים. הצוות יוביל את הצעדים המשפטיים, הבירוקרטיים והמעשיים.

כזכור, ראשי הרשויות המקומיות הכריזו על השביתה בתחילת שבוע, בתום ישיבת חירום שקיימו אחרי עימות חריף בוועדת הכספים של הכנסת סביב קרן הארנונה.

"השלטון המקומי מתנגד התנגדות מוחלטת לחוק קרן הארנונה שפוגע באוטונומיה, בסמכויות ובתקציבים של הרשויות המקומיות, ודורש מהמדינה להציג תוכנית אמיתית לפתרון משבר הדיור, שתביא להורדת מחירי הדיור, תמרוץ ריאלי להרחבת בניית יחידות דיור וחיזוק אמיתי של הרשויות בפריפריה ובמגזר", ציינו בעקבות ההחלטה.

בתוך כך, ראש העיר רמת השרון, אבי גרובר, לא תמך בהחלטה על הפסקת השביתה. לטענתו היה נכון להחריף את הצעדים. "יצאנו למאבק על עתיד השלטון המקומי, אך לצערי רוב ראשי הערים לא היו מסוגלים להסתכל קדימה יום אחד. במקום להתקפל היינו צריכים להמשיך בשביתה מלאה עד שקרן הארנונה תרד מסדר היום, והארנונה תקובע כמס עירוני השייך לעיר, אבל הפחד מהציבור הכריע את הכף".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים
אבי גרובר. צילום: מיכל סלע

אבי גרובר. צילום: מיכל סלע

גרובר הוסיף: "מהרגע הראשון יותר מדי מקומות שבתו בקריצה וקרסו לנוכח גודל המעמד. קרן הארנונה והעיקרון העומד מאחוריה הם עוד צעד בדרך למיטוט השלטון המקומי, פגיעה בתושבים במרכז ובפריפריה, ובעצמאות הרשויות והמועצות המקומיות. אני מקווה מאוד שהציבור יהיה חזק מאיתנו ויאבק בכל הכח בקרן הגזל עד שזו תרד מסדר היום".

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן