ההעפלה ההיסטורית של מועדון הכדורסל בני הרצליה לגמר הפלייאוף הישראלי, מוביל לשבירת כל שיאי המועדון, כאשר היום (שישי) הסתיימה מכירת הכרטיסים לאוהדים הרצליה דרך אתר "לאן" תוך 7 דקות בלבד. אלפים עטו על כמה מאות כרטיסים. בשלב ראשון נמכרו טלפונית כרטיסים לכל מנויי המועדון ולאחר מכן נפתחה המכירה, שכאמור הסתיימה תוך דקות.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?
בני הרצליה. טקס הנפת גביע המדינה 2022

בני הרצליה. מחזיקת גביע המדינה 2022. צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

בני הרצליה רושמת עונת שיא חסרת תקדים בתולדותיה. ההעפלה לסדרת משחקי הגמר מול הפועל חולון, עם יתרון ביתיות, היא המשך ישיר לזכייה ההיסטורית בגמר גביע המדינה בכדורסל. כפועל יוצא לעונה נפלאה, זכתה הרצליה גם לנציגות מכובדת בטקסט נבחרי השנה בכדורסל: בחמישיית העונה נכללו שני שחקנים הקבוצה, צ'יניאו אונוואקו וכריס באב, למאמן העונה נבחר אורן אהרוני ושחקן העונה הוא כמובן אונוואקו, זר שכמותו לא נחת כאן שנים.

סדרת הגמר מול חולון תתקיים בסדרת הטוב משלושה, כאשר המשחק הראשון ישוחק באולם היובל שהוא בפועל אולם בית ספר, עם כ-1,200 מקומות. במועדון מסרבים לדרישת אוהדי חולון לקיים את המשחק הראשון באולם נייטראלי כדי לאפשר הגעת קהל רב יותר מצד האורחת.

 

הנהלת בני הרצליה התייחסה לסיטואציה בצורה מפורטת: "בימים האחרונים מופעלים לחצים כבדים על ראשי המועדון לוותר על יתרון הביתיות ולהעביר את סדרת הגמר להיכל מנורה מבטחים. אנו חושבים שהודעות אלו רק מחממות את האווירה ואין בהן צורך. לפני מספר שנים העפילה הפועל אילת למשחקי הגמר שהתקיימו בשיטת 2 משחקים בית\חוץ ומשחק הבית נערך באילת ללא שום בעיה וללא שום ניסיון לטעון שאין לשחק את משחק הבית באילת. לא קיימת סיבה שמשחקי סדרת הגמר בהרצליה לא יעברו בצורה טובה ושקטה, בדיוק כמו שמשחקי הכדורסל מתקיימים בהרצליה במשך עשרות שנים. גם בקרב אוהדי הרצליה ישנם ביקושים עצומים לכרטיסים ואנחנו נאלצים לסרב לאלפי בקשות רכישה של אוהדי הקבוצה. לו היה אולם של 3000-4000 צופים בהרצליה הוא היה מתמלא באוהדי הקבוצה".

בבני הרצליה הוסיפו כי: "הצענו בפגישה שנערכה לקראת הגמר לקיים את 2 המשחקים הראשונים באולם נטרלי וגדול, ואם יתקיים משחק שלישי תישמר להרצליה הזכות לקיים את המשחק באולמה הביתי, ולשמור את יתרון הביתיות. הצעה זו סורבה על ידי הצד השני וכיבדנו אותה. אתמול עלתה הצעה להעביר את סדרת הגמר כולה להיכל מנורה מבטחים, אולם לאחר התייעצות עם הצוות המקצועי והשחקנים בקבוצה הוחלט לדחות הצעה זאת ולשמור על יתרון הביתיות של הקבוצה. הכדורסל הישראלי מורכב מקבוצות גדולות וקטנות, עם אולמות גדולים וקטנים. בני הרצליה פעלה השנה עם התקציב הנמוך בליגה ועשתה עונה מוצלחת מאוד, השחקנים והקבוצה זכו ביתרון הבתיות לסדרת הגמר בצדק ואין סיבה שיוותרו עליה. אנחנו צועקים בכל מקום אפשרי במשך עשור כבר על בניית אולם חדש. ישנה קרקע, ישנו תקציב, ותמיכה של עיריית הרצליה לנושא".

לסיכום, ציינו במחזיקת הגביע: "הכל מוכן ומחכים רק לקול הקורא שיאפשר את בניית האולם החדש בהרצליה. כולנו תקווה שזה יקרה במהרה ובפעם הבאה שהרצליה תגיע למעמד מכובד שכזה זה יהיה באולם חדש וראוי, וכמונו שגם בנס ציונה, אילת, גליל עליון ועוד מקומות בארץ יבנו מתקנים ראויים וגדולים, אולם עד שזה יקרה, גם אם קבוצות אלו יגיעו לגמר ראוי שיזכו לארח באולמן הביתי. והיה ויש קבוצות שחושבות שלא ראוי שקבוצות קטנות יזכו לארח בביתן סדרת גמר, אז אפשר לחזור להכרעה בשיטת הפיינל פור עד אשר יהיו אולמות גדולים וראויים מספיק לכל קבוצות הליגה לצורך הכרעה בסדרות. למעבר להכרעה בסדרות יש גם מחיר – שקבוצה תזכה לארח באולמה הביתי והניסיון לשנות זאת הוא לא ספורטיבי ולא הוגן".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן