סוגיית בית קובי: אלי בן שם פנה היום לחברי המועצה וביקש הקפאה של חודשיים בקבלת ההחלטה.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

בית קובי הפך בשבוע האחרון לאחת משיחות היום ברמת השרון וזאת לאחר ישיבת המועצה שעסקה בנושא ביום ראשון שעבר בעקבות הצעה לסדר שהעלה חבר המועצה עידן למדן להקים במקום בית למתנדב, דבר שסותר את התב"ע המקורית להקמת מוזיאון לאמנות כפי שמקדם דני לביא, סגן ראש העירייה, בתמיכת ראש העירייה, אבי גרובר.

בעקבות דרישתו של גרובר, הנושא אמור לעלות היום (ראשון) שוב לדיון בישיבת מועצת העיר שתחל בשעה 19:00.

מספר שעות לפני תחילת הישיבה קיבלו גרובר וחברי המועצה מכתב מאלי בן שם, אביו של קובי בן שם ז"ל ומי שיזם ומימן את הקמת שלד המבנה. בן שם קרא לחברי המועצה, שהיו חלוקים בהצבעתם בשבוע שעבר, לדחות את החלטתם בנושא.

"בכורח הנסיבות אני נאלץ לשקול את המשך המעורבות שלי ושל משפחתי בפרויקט בית קובי", פתח אלי בן שם את מכתבו והוסיף: "ההתלבטות קשה עלי מאד, אולם אני נאלץ לשקול את הדברים, אך ורק בגלל מה שקרה ומה שלא קרה עד כה, במשך שנים ארוכות, סביב קידום הפרויקט".

בן שם לחברי המועצה: "עוגמת הנפש הגיעה לשיאה בשבוע שעבר, בעת הדיון בנושא במליאת מועצת העיר, שנגרר למחוזות לא ראויים. עם כל הקושי להביע זאת, חשנו ביזוי זכרו של הבן שלי ושל המורשת שהוא וחבריו הנופלים הותירו לנו. בעת הזאת אני מבקש בכל לשון של בקשה, שתעשו כל שניתן כדי לשנות את פני הדברים, כך שאפשר יהיה להביא להתקדמות מעשית של ממש במיזם החשוב. בית קובי צריך להיות מרכז תרבות קהילתי תוסס, שישמש הן כמוזיאון של אמני רמת שרון ותערוכות מתחלפות של אמנים אורחים, הן למופעי תרבות ואירועים, והן לצרכים שוטפים נוספים של הקהילה. לשם כך, אני מבקש להציע שמועצת העיר תקפיא למשך חודשיים ימים כל החלטה בנושא".

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

בן שם ביקש שמועצת העיר תמנה, עוד היום, חבר או חברת מועצה שישמש או תשמש כפרויקטור מטעם, אשר ינהל תהליך עבודה אינטנסיבי, תוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים במועצה, בעירייה ובקהילה, ויציג בתוך 60 ימים הצעה אופרטיבית מגובשת היטב להצבעה במליאת המועצה. לדבריו, ההצעה תכלול חזון, יעדים ברורים, פירוט מדויק של השימושים באתר, תכנית עבודה אופרטיבית ולוחות זמנים. בן שם הבהיר כי חשוב מאד שהמינוי יזכה לתמיכה של רוב חברי המועצה.

בסיום מכתבו ציין: "צר לי שכך הם פני הדברים ושאני נאלץ להתערב במה שלכאורה אמור היה להיות עניינה הפנימי של מועצת העיר, ואני מקווה שחבריך ואתה מבינים את המצוקה בה אני ומשפחתי נמצאים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן