לאהרון דישון סיפור עלייה מדהים של ילד יהודי, שורד שואה, שעשה את דרכו הארוכה לישראל בגיל 13, ביחד עם עוד 5,340 שורדי שואה, על אוניית ״אקסודוס״.  במשך כשישה שבועות, הם ישנו על רצפת פלדה בבטן אוניית הגירוש כשעל גופם גופיה בלבד בדרכם חזרה מחיפה לגרמניה. את זיכרונותיו כתב בספר שהוציא לאור, ״מפה לשם – מאהרונצ׳יק לארהלה״.

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

במחצית הראשונה של הספר, מגולל דישון את סיפור עקירתו עם הוריו מביתם שבעיירה בפולין, הגלייתם ליערות סיביר למחנות עבודה, נדידתם בין מחנות עקורים באירופה, ועד לעלייתו הבלתי אפשרית  לנמל תל אביב – בחודש מאי 1948.  בחלקו השני של הספר, מתאר דישון את תהליך ההקלטות שלו בארץ – הפליט שהפך לצבר שהגיע לייצג את משרד התיירות בלונדון.

דישון, תושב רמת השרון, נשוי ואב ל- 4 בנות וסב ל- 7 נכדים ונכדות. הוא סיים תואר בחינוך במכללת דויד ילין ותואר ראשון באוניברסיטת ירושלים. עבד בתפקידים בכירים במשרד התיירות, ניהל את מכון גוטמן למחקר חברתי-שימושי. לצד עיסוקיו הרבים הוא מדריך ב״יד ושם״ ומקדיש מזמנו למפגשים עם תלמידים ברמת השרון בנושא השואה.

לרגל יום השואה הבינלאומי שיצוין ביום חמישי הקרוב (27 בחודש) תקיים עיריית רמת השרון הרצאה ושיח שיועברו בזום. השיח בהשתתפות אהרון דישון וד"ר מירי נהרי, שניהם תושבי רמת השרון.

אהרון דישון

אהרון דישון בצעירותו. צילום: באדיבות עיריית רמת השרון

ד"ר נהרי, פסיכולוגית במקצועה, ילידת קיבוץ אלונים. אביה, צבי נצר, היה גם ניצול שואה שברח מפולין ממפקדי הבריחה בפולין, שליח של המוסד לעליה ב'. ד״ר נהרי, מכהנת בין תפקידיה גם כיו"ר עמותת מורשת הבריחה, פרסמה 3 ספרים פרי עטה בנושא תנועת הבריחה: "אלבום הבריחה" יחד עם רותי קריצ'מן – מספר את סיפור תנועת הבריחה, "בנתיבי הבריחה באלפים ברגל" יחד עם חנה ויס – ספר עדויות הכולל סקירה היסטורית רחבה וה"בריחה הביתה" – מאמרים וסיפורים.

האירוע יתקיים בזום ביום חמישי, 27.1.22, בין השעות 18:00-19:30, כאשר בתכנית: הרצאה ושיח מפי ד"ר מירי נהרי- פתיחת השערים והדרך אל התקווה בארץ ישראל, אהרון דישון – עדות אישית ומרגשת על מסע הבריחה. במהלך האירוע, תלמידי בית הספר רימון יכבדו בשירה מרגשת.

מתחברים. קבוצות קיץ לכישורים חברתיים במרכז מתחברים. לפרטים נוספים: 077-2070028

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן