עיריית כפר יונה ממשיכה לשלב קידמה עם קיימות: ב-162 מתקני המחזור הכתומים להשלכת אריזות בעיר הותקנו לאחרונה גלאי נפח, כדי לדעת מתי מתמלאים המתקנים ויש לבצע פינוי.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

הגלאים מעבירים מידע בזמן אמת ותומכים במתן שירות מיטבי לתושב וגם ביעילות תפעולית. באמצעות גלאי הנפח, יודעים לבצע פינוי בזמן. הגלאי יודע לחשב את המרחק מקצה הפח אל הפסולת הנמצאת בתוכו וממיר את המרחק לנפח.

כל גלאי מצויד בכרטיס SIM, ששולח באמצעות תקשורת סלולארית דיווח למערכת ניהול המידע אליה מחוברים תאגיד המחזור ועיריית כפר יונה. בהתאם לנתונים הנאספים במערכת הניהול, נבנית תכנית פינוי ייחודית ומותאמת בכל יום פינוי.

משאית הפינוי לא יוצאת כבעבר לפינוי פסולת בכל השכונות לפי סדר קבוע, אלא בצורה חכמה ויעילה. לא בלבד שהמערכת בונה תוכנית פינוי לפי נפח המילוי של כל פח, היא גם "יודעת" אחרי כמה פחים שיפונו תתמלא המשאית. בנוסף היא מתכננת לנהג מסלול נסיעה אופטימלי באמצעות יישומון WAZE, כך שהפינוי יהיה יותר מהיר ויעיל בפחות זיהום אוויר.

המערכת מסייעת לעירייה ללמוד כיצד לפזר את פריסת הפחים באופן האופטימלי ביותר, היכן יש צורך בהוספת פחים ובאילו שכונות קצב מילוי הפחים נמוך מהמקובל בעיר ויש צורך בהגברת ההסברה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין – כפר יונה"

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן