תושבים בהרצליה המתגוררים ברחוב סוקולוב ובסביבתו מתלוננים על הפרעה קשה מצד בני נוער המתכנסים בימי שישי בלילה ברחוב סוקולוב 14 ליד בית הדואר הישן, שותים אלכוהול, זורקים בקבוקים, מקללים, צועקים ולא מאפשרים לאנשים לישון.

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

"מעניין אותי לדעת מה חושבים ההורים שהילדים שלהם בני 12 עד 15 בקבוצה של 25-30 ילדים יוצאים בשישי בלילה וחוזרים בשבת בבוקר  לפני 07:00 עושים?",  אומר רונן רמון, תושב המתגורר ברחוב סמוך. הוא מוסיף: "הם יושבים בדואר הישן בסוקולוב 14, שתויים גמורים ואז משחקים משחקי חברה שכוללים שבירת בקבוקים, זריקת אבנים, קללות, מכות,  צעקות ועוד שאר הפתעות  וגם תקיפת אישה מבוגרת שהעירה להם. עד שגורשו בקללות של השכנים שהשכימו קום".

לדבריו, מדובר בתופעה שהם סובלים ממנה לכל אורך החופש הגדול.  "זה הפך להיות המקום הישיבה שלהם", מספר רמון, "הם באים בשישי בערב ונמצאים שם עד לפנות בוקר. בשישי האחרון היה זוועה. הם שתו אלכוהול, ששברו בקבוקים, זרקו אבנים, הלכו מכות, השתוללו ועשו רעש אימים. לפנות בוקר אישה מבוגרת העירה להם והם קיללו אותה. מדובר על ילדים קטנים, בני 12-14, קבוצה ענקית של לפחות 30 ילדים. כל הצומת מרושתת במצלמות, איך המוקד לא ראה את כל הבלגן הזה? זה קורה כמעט על בסיס קבוע בימי שישי. יש נערים יותר גדולים שמטפסים על הגג של הבניין ושתים אלכוהול.  זה ממש הזיה מה שהולך שם".

לדבריו, גם הבקשות של השכנים מבני הנוער לא עזרו. "אני גר ברחוב הס 2 שזה ממש הגב של סוקולוב ואני שומע את הכל מאוד חזק", הוא אומר, "העירו להם אנשים מהצד השני של הרחוב. הם עשו רעש ממש מחריד במשך שעות. רק לפנות בוקר הם התפנו משם. הם העיפו אבנים על חנויות ועל רכבים, עמדו באמצע הכביש ונהגים צפרו להם, הם היו ממש שתויים. אני אומר על ההורים – מה אתם חושבים שהילדים שלכם עושים בשעות כאלה בחוץ? זה היה כמו שדה קרב. זה קורה בדרך כלל בימי שישי ועכשיו בלילות של החופש הגדול זה קורה גם באמצע השבוע. הכי מוזר שאף אחד מהעירייה או מהמשטרה לא הגיע".

רחוב סוקולוב 14. מקום המפגש של בני הנוער. צילום: רונן רמון

רחוב סוקולוב 14. מקום המפגש של בני הנוער. צילום: רונן רמון

מה היית מצפה שיקרה?

"אני חושב שאם היה מגיע רכב של הפיקוח או סיירת הורים לפחות זה היה עוזר. צריך להעיר את העיניים של ההורים שלהם. הדרך עד להסלמה הייתה מאוד קצרה במיוחד שזאת חבורה מאוד גדולה של ילדים. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הם היו תוקפים את האישה המבוגרת. האזור הזה נהיה אזור הפקר. מאוד מפחיד".

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה רואה בחומרה רבה כל מעשה של אלימות וונדליזם, ובמהלך החופש הגדול אגף הביטחון, פיקוח וסד"צ העירוני הגביר את פעילותו והגדיל את תדירות הסיורים ברחבי העיר. בנוגע למקרה המדובר, לא התקבלה כל פניה במוקד העירוני, ומבדיקה שערכנו במצלמות האבטחה, לא התגלו מעשי אלימות, שבירת בקבוקים ומעשי ונדליזם אחרים. במידה והייתם עדים להפרעות סדר, יש לפנות בזמן אמת למוקד העירוני 106 הפועל 24/7, והבעיה תטופל במהירות האפשרית".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן