השבוע הושחתה יצירת אמנות בגן הפסלים ברמת השרון. העירייה הגישה תלונה במשטרה.

מתחברים קבוצה לכישורים חברתיים

יצירת האמנות של האמן ליאור מעיין כללה כיתוב שבו נכתב – "פני הים" בעברית ובערבית, המשחיתים הסירו את הכיתוב בערבית.

ההשחתה גררה גינויים מקיר לקיר. אבי גרובר ראש עיריית רמת השרון אמר: "יהודים וערבים חיים יחד בישראל ולא ניתן לפגוע במרקם המשותף. אני מתנצל בפני ליאור מעיין ואנחנו נדאג לתיקון היצירה".

מעיריית רמת השרון נמסר כי: "עיריית רמת השרון מגנה בכל תוקף את השחתת היצירה של האמן ליאור מעיין בגן הפסלים ברמת השרון ותלישת הכיתוב בשפה הערבית".

יצירת האמנות שהושחתה בגן הפסלים ברמת השרון לפני ואחרי. צילום באדיבות: עיריית רמת השרון

יצירת האמנות שהושחתה בגן הפסלים ברמת השרון לפני ואחרי. צילום באדיבות: עיריית רמת השרון

מהוועדה לסובלנות ושוויון של מועצת העיר נמסר כי: "הוועדה לסובלנות ושוויון ברמת השרון מגנה את הפגיעה ביצירת האומנות 'פני הים' של האמן ליאור מעיין בגן הפסלים בעיר. הפגיעה ביצירה, והשחתת השלט בערבית, פגעו באמן וברגשותיהם של כל מי שדוגלים  בעיר בסובלנות ובהכלת האחר. אנו חברי הוועדה בטוחים כי מי שעשה את המעשה, בכוונה לחבל בדו קיום ביננו לבין שכנינו הערבים, ייכשל במזימתו. רמת השרון גאה ביוזמות החשובות של מערכת החינוך לעידוד הדיאלוג בין בני נוער ערבים וישראלים, והמקרה רק מדגיש את הצורך והחשיבות של בניית עוד גשרים וקשרים ביננו לבין הערבים".

דני לביא מחזיק תיק התרבות והאמנות וסגן ראש העיר רמת השרון כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "כשראיתי את תוצאות השחתת עבודת האמנות של ליאור מעיין, קפאתי, הזדעזתי ושתקתי. לא האמנתי שדבר כזה יקרה כאן בבית שלי, בבית שלנו, ברמת השרון. אני רותח, כואב ובעיקר מתבייש שאנשים המעדיפים שנאה על פני אחווה, עושים מעשים נפשעים כאלה. השחתת עבודת האמנות של ליאור מעיין מסמלת עבורי את עליית פני השקר, השנאה וחוסר האמון באדם. אסור לנו לתת למסיתים ולמפלגים לנצח".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן