במינהל הסבירו כי הוצאת היתר בתחום התוכנית תהיה טעונה אישור של מתכננת הות"ל לאחר קבלת התייחסות של נת"ע. במינהל לא קיבלו בשלב זה את בקשתם של ארבעה תושבי הרצליה הצעירה להוצאת צו הקפאה לתוכנית

 

שרון יונתן

במינהל התכנון ציינו השבוע כי תוכנית הפינוי בינוי בשיכון דרום בהרצליה (בתמונה) לא תאושר ללא אישורה של הות"ל (ועדה לתשתיות לאומיות) והתייחסות של נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) לנושא קו המטרו העתידי שאמור לחבר בין גוש דן להרצליה.

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

במינהל לא קיבלו בשלב זה את בקשתם של ארבעה מתושבי הרצליה הצעירה להקפיא את תכנית הפינוי בינוי בשיכון דרום. הארבעה – עו"ד רנן גרשט, שירלי גדניר, אילן קרומר ואהרון לימור, פנו לאחרונה למינהל התכנון בבקשה להוצאת צו הקפאה דחוף לתוכנית הפינוי בינוי בשיכון דרום על רקע פרסומה של תוכנית המטרו לקו m1.

הארבעה טענו כי "מאחר שמדובר בתוכנית בנייה שעומדת לקבל אישור בטבורה של תחנת מטרו מתוכננת, קיימת חשיבות כי יוצא צו הקפאה לאלתר. הוצאת היתר בנייה לתוכנית שיכון דרום, בטרם הושלם תכנון פרויקט המטרו, עלולה להיות בכייה לדורות".

כאמור, במינהל התכנון חשבו אחרת. במכתב ששיגרה עו"ד יעל אדורם, היועצת המשפטית של הות"ל (ועדה לתשתיות לאומיות) היא ציינה כי בשלב זה, טרם אישורה של תוכנית המטרו, אין כל עילה להקפיא את התוכנית.

עו"ד אדורם הוסיפה:  התת"ל בהוראותיה אינה מונעת קידום תוכניות בסמוך ומעל לתוואי המטרו. שטח תכנית המטרו הנמצא בחפיפה עם תכנית "שיכון דרום" הינו ביעוד "תכנית מאושרת אחרת ורצועת מתע"ן (תוכנית מתאר ארצית למערכת תחבורה עתירת נוסעים – ש.י.). עד לאישורה של תכנית המטרו, חלים התנאים והמגבלות על היתרים כפי שאושרו על ידי הוועדה במסגרת החלטתה מיום 20.7.22 על העברת התוכנית להערות והשגות ועל פיהם. גם אם תאושר התכנית שבנדון, הוצאת היתר בתחום התוכנית תהיה טעונה אישור של מתכננת הות"ל לאחר קבלת התייחסות נת"ע. ומאליו מובן כי לא יאושר כל היתר העלול לגרום לסיכולה של תוכנית המטרו".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן