תושב העיר הרצליה, אייל קיציס, המנחה של התכנית ארץ נהדרת, פנה לפני כ-5 שנים להנהלת עיריית הרצליה עם רעיון להקים מועדון גלישה לאנשים עם צרכים מיוחדים.

חזקים ביחד. לנדוור
טקס פתיחת ממרכז חינוכי לגלישה מונגשת לב ים

טקס הפתיחה. צילום: פרטי

העירייה אימצה את הרעיון החלה במסע חיפוש אחר מבנה מתאים שידע לתת מענה למגוון הצרכים, להתחשב במוגבלויות, שיהיה בסמוך לים ויאפשר להשתמש בים ובחוף כמשאב חינוכי, טיפולי, עם כוח ומשמעות.

בשבוע שעבר הגיע התהליך לסיומו, עם טקס פתיחת המבנה החדש של "לב ים" – מועדון הגלישה הנגיש, בחוף המעליות, אכדיה צפון. המבנה יהווה מרחב לפעילות מותאמת לילדים, לבני נוער ולמשפחות עם צרכים מיוחדים, על ידי מתנדבים שהוכשרו לכך. המועדון יפעל לאורך כל השנה ויקיים פעילות שוטפת מותאמת לצרכים מיוחדים הקשורה במקצועות הים: גלישה, שייט, טיפוח הפרט, מיצוי יכולות, הסרת חסמים, התמודדות עם פחד, התמצאות במרחב, מוטוריקה, קואורדינציה, תנועה ויחסים בינאישיים.

משה פדלון, ראש העיר הרצליה בטקס פתיחת ממרכז חינוכי לגלישה מונגשת לב ים

משה פדלון, ראש העיר הרצליה, בטקס הפתיחה. צילום: פרטי

המבנה עמד נטוש במשך שנים לאחר ששימש כמסעדה שנסגרה. הוא עבר שיפוץ מאסיבי מבחוץ ומבפנים על מנת שיוכל לשמש כמועדון גלישה מודרני ונעים לילדים עם מוגבלות. המבנה הנגיש, מתפרש על שטח של כ-75 מ"ר הכולל חלל מעוצב וחדשני, מטבחון, שירותים, מקלחת וחדר לוקרים. מסביב למבנה ממוקמים: הצללה, ספסלים ומקלחון על החוף.

מבנה לב ים לגלישה מונגשת בחוף הים של הרצליה

מבנה לב ים בהרצליה. צילום: דוברות עיריית הרצליה


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן